Manikúra je samozrejmosťou, nezabúdajte ale ani na pedikúru

Ženy sú stvorenia, ktoré si dbajú o to, ako vyzerajú. Dbajú si na to, čo sa o nich hovorí, a keď sa o nich nesú nejaká negatíva, potom sa sústredí a urobia všetko pre to, aby sa o nich niesla iba pozitíva. Niet sa čomu diviť, keď čo mesiac navštevujú kaderníčku, ktorá im vždy zaručí to, že nebudú kolovať ohováranie na ich vlasy. Tiež chodia na manikúru, ktorá je však mnohokrát aj súčasťou ich outfitu. Na manikúru by si mala chodiť každá žena zakaždým, nielen kvôli tomu, že sa na nich znáša vlna kritiky. Avšak je nutné podotknúť, že manikúru si ľahko urobíte aj doma, avšak záleží na tom, či máte čas, ktorý tomu chcete venovať. 

Avšak nielen na manikúru, ale tiež na pedikúru sa musí dbať. Pedikúra však nezahŕňa len nalakovanie nechtov na nohách a ich ostrihaní, ale aj v sebe nesie aj brúsenie pat, ak ich máte tvrdé, alebo tiež čistenie nechtov vtedy, kedy vás bolí a zistí sa, že sú zarostené. To je potom veľmi bolestivá procedúra, ktoré však ľahko zamedzíte práve tým, že sa rozhodnete pravidelne chodiť na pedikúru. 

Koľko taká pedikúra stojí? 

Ženy si ju väčšinou rozhodnú robiť samy doma, ale ak bolí (najmä palce), potom je dobré zájsť k odborníkovi, ktorý prečistí najmä okolia nechtov a odstrihne tak necht, ktorý nejde vidieť, ale ktorý tak naozaj je a skrátka bolí. Lakovanie nechtov a konečná úprava je potom len tá čerešnička na torte celej pedikúry. 

Mnoho žien jazdí na pedikúru k svojej manikérke, preto sa väčšinou na cene dohovorí. Ak by ste však išli do nejakého salónu, zaplatíte zhruba päťsto korún – teda v priemere. Vždy záleží na meste, v ktorom si na pedikúru zájdete. Najlacnejšie samozrejme vyjdete vtedy, či budete mať pedikérku známou. Ostatne na pedikúru by sa malo chodiť pravidelne raz za mesiac minimálne, aby sme predišli nepríjemnostiam a aby aj naše nohy boli úplne v poriadku. Predsa len bez nich by nám bolo ťažko.