Poznáte kameň zvaný šungit?

Do svojej domácnosti môžeme dostať veľa, až mýtických či ezoterických alebo spirituálnych predmetov, ktoré nám majú v niektorých oblastiach alebo veciach pomôcť. A jedným z nich je aj takzvaný šungit, čo je kameň, ktorý zbavuje škodlivého. A to nielen škodlivé atmosféry, ale aj škodlivosťou vo vode. Dokonca sa verilo, že tento kameň dokáže z vody vytvoriť čosi unikátne zdravé, možno až liečivé.

Šungit alebo kameň života

Od pradávna sa tento kameň prezýva kameň života a má to svoje opodstatnenie. Ako už bolo spomenuté, jeho úlohou je predovšetkým pohltiť to, čo nám škodí. A naopak, vie podporiť či posilniť to, čo je nám na prospech. Šungit má vplyv nielen na kvalitu nášho života, ale aj na atmosféru vedúcu našej domácností.

Aby ste žili v zdravšom prostredí, môžete tento kameň života používať v mnohých prípadoch, respektíve môžete kameň používať rôzne.

Pre lepšiu, kvalitnejšiu a chutnejšiu vodu

Ako už bolo spomenuté, od pradávna sa verí, že šungit dokáže z vody urobiť doslova liečivý nápoj, ktorý má pozitívny vplyv na naše zdravie a organizmus ako taký. Vraj dokáže obyčajnú vodu napustenú z kohútika obohatiť o draslík, vápnik, aj o sodík a horčík, čo je naozaj ohromné ​​množstvo dôležitých zložiek. Navyše z nej dokáže dostať až deväťdesiatpäť percent nečistôt, ktoré by sa inak svojvoľne dostali do nášho tela.

Proti negatívnej energii aj elektrosmogu

Nie je tajomstvom, že elektrosmog sa považuje za také neviditeľné zlo, ktoré sa nachádza prakticky všade okolo nás. Doma ho môžete ale do istej miery eliminovať, a to tým, že budete vypínať elektrospotrebiče zo zásuvky alebo že začnete používať silu spomínaného kameňa života. Vie totiž pohltiť práve elektromagnetické žiarenie, tiež vyčistí priestor od negatívnej energie a dokáže neutralizovať takzvané geopatogénne zóny.