6 dôvodov, prečo si zamilujete micelárny vodu (a budete ju používať každý deň)

Sledujete Ak trendy v oblasti odličovanie, iste ste sa už s micelárny vodou zoznámila a pravdepodobne ju používate každý deň. Alebo nie? Ak ste jej doposiaľ prikladali význam „iba“ v súvislosti s jednoduchým odstraňovaním vodeodolného make-upu, zrejme vás nasledujúce informácie prekvapí. Pripravili sme pre vás zoznam šiestich hlavných dôvodov, prečo micelárku používať každý deň a nie iba občas. 

1) Zbavíte sa vďaka nej i vodeodolného make-upu 

Make-up vie potrápiť, a najmä ten vodeodolný. Napriek tomu sa ho môžete zbaviť v jedinom kroku. Micelárna voda funguje na báze micel – zhlukov molekúl tenzidov, ktoré na nečistoty pôsobia ako magnet. Rozpúšťa všetky vo vode rozpustné nečistoty a priťahujú k sebe kožný maz, tuky i … make-up! Vďaka micelárny vode už nebudete musieť pleť drhnúť. Stačí letmý pohyb a po make-upu nebude ani pamiatky. 

2) Perfektné vyčistí vašu pleť 

Pravidelné čistenie pleti je základný predpoklad jej pekného a vitálneho vzhľadu. Micelárna voda vám to uľahčí a pokožku osvieži. A pretože sa vyhnete opláchnutie kohútikovú vodou, nedôjde k podráždeniu pleti. 

3) Je vhodná aj pre citlivú pokožku 

Dospela ste k záveru, že čistiace kozmetika obsahuje príliš veľa chémie? Máte pravdu, a preto by ste mali prejsť na micelárny vodu. Aktívnou zložkou sú micely, ktoré sú k pleti ohľaduplné a nedráždi ju. Roztok bol vyvinutý s ohľadom na rešpekt k prirodzené pH, takže kožu zbytočne nevysušuje. Citlivá pleť je po aplikácii micelárny vody hydratovaná a pokojná. 

4) Účinne hydratuje 

Pokožka sa nezaobíde bez dostatočného prísunu vody, inak u nej hrozí dehydratácia, a to nielen v lete. Ale ako s hydratáciou pomáhajú micely? Sú nápomocné pri regenerácii hydrolipidického filmu, ktorý je pre udržanie vody v pokožke nevyhnutný. Po aplikácii micelárny vody je pleť oveľa pružnejšia a sviežejšia. 

5) Čistenie bez oplachovania 

Odličovacie mlieka, gély, oleje … všetky tieto prípravky majú niečo spoločné. V záverečnej fáze čistenia si musíte opláchnuť tvár kohútikovú vodou. Lenže tá nie je pre citlivú či suchú pokožku nijako prínosná, naopak ju môže vysušiť a podráždiť. Častým oplachovaním dochádza k poškodeniu prirodzeného hydrolipidického filtra, ktorý ju chráni pred nepriateľskými mikroorganizmami. Pri čistení pleti micelárny vodou oplachovanie tváre odpadá. 

6) Jasná voľba na cesty 

Čistenie micelárny vodou prebieha iba s vatovým tampónom. Nepotrebujete teda prístup k vode, a napriek tomu svoju pleť udržíte dokonale čistú. Žiadny iný prípravok toto nedokáže – micelárka sa preto javí ako ideálny spoločník do miest, kde nemáte čas ani chuť na klasické čistenie.