Ako si pripraviť sviežu smoothie

Pripraviť si svieži smoothie nie je žiadna veda. Ako už bolo spomenuté, koktailový nápoj sa skladá iba z toho, čo máte najradšej. A tak upustite uzdu nielen svojej fantázii, ale aj svojim chuťovým bunkám a po využití zľavy na tescoma.sk, kde ste si zakúpili kvalitný mixér, všetky ingrediencie do neho nahádžte.

Za základ skutočne kvalitného a zdravého smoothie sa práve mixér považuje. Nápoj by mal byť konzistentne naozaj hladký. Ak sa však potom budete držať zajazdených stredomorských tradít, kde sa do smoothie hádzali iba druhy ovocia a zeleniny, ktoré sa potrebovali nutne spotrebovať, alebo nápoj spestríte o oriešky či med, to je rýdzo na vás.

Dajte zelené zelenú

Keď sme však pri príprave sviežeho smoothie, jedno odporúčanie pre vás máme. Nebojte sa pridávať do kokteilového nápoja zelené potraviny. Zelená je dobrá, hovorí sa vo svete zdravého stravovania. Zelené ovocie aj zelenina totiž obsahujú poriadnu dávku mikro a makroživín, navyše udržujú hladinu cukru v krvi pod kontrolou. Spestrite teda svoje smoothie o listy špenátu, neoľutujete.

Už máte pripravenú svoju energiu na celý deň?

Svieža smoothie = nápoj z najčerstvejších ingrediencií takej chuti, ktorú máte radi. Už máte pripravenú svoju poriadnu porciu energie, ktorá vás bude poháňať po celý zvyšok dňa?

Rastlinná strava, kam napokon pitie smoothie patrí, pretože je vyrobené z ovocia a zeleniny, má okrem toho, že dodáva telu potrebnú energiu, aj množstvo ďalších skvelých zdravotných benefitov. Spadá sem napríklad podpora imunitného systému, z ktorého sa razom stáva nepoddajné rytierske brnenie. Dochádza aj k zníženiu pravdepodobnosti vzniku chronických ochorení. A podporuje sa celková fyzická kondícia.

Mimochodom, pravidelné pitie smoothie a doplňovanie toľko potrebných vitamínov prospieva aj našej pleti, ktorá je razom sviežejšia a na prvý pohľad viac mladistvá.