Chcete mať pevnú postavu? Cvičte core!

Povolené svaly, zhrbená chrbát. Nechcete v starobe skončiť presne takto? Ak nie, potom sa snažte niečo robiť aj v mladosti. Cvičte. Uvidíte, že tým posilníte svaly a spevníte ich. Predovšetkým hlboké vnútorné svalstvo, tzv. Core, obopína chrbticu, zodpovedá za držanie a pevnosť vášho tela. V tomto smere najviac pomáha práve tento telocvik. 

Stačí 20 minút denne 

Všetko je len na vás. Nečakajte, že vás niekto bude uisťovať, že to máte urobiť a že to naozaj funguje. Sami to skúste. Nájdite si každý deň chvíľu na pár klikov, drepov. Nečakajte však, že sa niečo na vašej postave zmení za iba tri cvičenia. Trvá to samozrejme oveľa dlhšie. Ale ak sa budete cvičenia venovať pravidelne, treba každý deň 20 minút, výsledky sa dostavia čoskoro. Nesmie vás odradiť, že vás po prvom dni budú bolieť svaly, pretože nie ste trénovaní a telu nejakú dobu trvá, než si zvykne na novú záťaž. Uvidíte ale, že vaša snaha čoskoro bude mať efekt. 

Výsledky vás poteší 

Prečo cvičiť práve týmto spôsobom? Jednoducho preto, že je to časovo nenáročné. Cviky je možné vykonávať doslova kedykoľvek a kdekoľvek. Neplatíte za fitko. Nie ste ničím limitovaní. Navyše cvičíte veľmi efektívne, pretože posilňujete priamo Core, teda hlboký stabilizačný systém vášho tela. Práve on má na starosti správne držanie vášho tela, spevnenie chrbta a brucha zvnútra. Idete do toho s tým, že si zlepšíte fyzickú kondíciu priamo od základov a formovanie postavy z toho vyplýva. Nemôžete sa pretrénovať, pretože nejdete cez svoj limit. Keď to ale budete v posilňovni biť násilím s činkami, k pretrénovania jednej skupiny svalov môže dôjsť pomerne ľahko. Ako cvičiť? Cvikov je celý rad. Začnite napríklad klasickými kľučky či drepy. Robte je v sériách, postupne si môžete pridávať počet opakovaní. A motivácia? Vaša krok za krokom pevnejšie a krajšie telo je tým najlepším motorom.