Chystáte sa vymaľovať? Skúste úplne nový vzhľad.

Steny našich interiérov majú na nás značný vplyv. Radi im dávame rozliční farby a zaujímavé povrchové úpravy. V dnešnej dobe sa ponúka široká škála možností než klasická biela.

Od bielych múrov našich izieb a starých farebných valčekových vzorov sme sa presunuli k žiarivé farebným maľbám a stierkam. Kreativite sa tu naozaj medze nekladú. Na výber máme obrovské množstvo povrchov, začínajúc hladkými, jemne štruktúrovanými či drsnými, cez klasické omietky, dekoračné tmely, tekuté tapety a dekoračné farby.

Kúzlo známej omietky

Dnes sa používajú vápenné, vápennocementové, cementové, sadrové omietky aj dekoračné omietky fungujúci na báze silikátov či organických spojív. Na výber je z niekoľkých štruktúr a zrnitosťou, čo je potom pekne vidieť aj na povrchu. Vyskúšať môžete škriabanej, ryhované, modelačné či kamienkové omietky. Zrnitosť sa pohybuje v rozmedzí od 1 do 3 mm a rozhodnúť sa môžete medzi bielou či prefarbenou variantom.

tekuté tapety

Už ste vyskúšali tekuté tapety? Aplikácia je jednoduchá, pomocou hladidla. Zmes iba rozmiešate v teplej vode, nanášate na suchý povrch, ktorý najprv zbavíte prachu a mastnoty. Skúste zvoliť novú kolekciu s názvom Art Design, ktorá vám ponúka množstvo jasných a žiarivých farieb. Všetky omietky vrátane tekutých tapiet sú individuálnym a moderným riešením povrchu steny, a majú pozitívny vplyv na vnútornú mikroklímu bytu či domu.

Jemnosť a pokojný dojem navodí dokonale hladká sadrová omietka, ktorá už dávno nie je len známkou luxusu, ale má svoje miesto v mnohých interiéroch. Výhodou je pôsobenie tepla aj na dotyk a omietka pomáha v interiéri udržiavať priaznivé podnebie, ktoré je vhodné aj pre alergikov. Nehodí sa do vlhkých interiérov, kúpeľní a k bazénom kde je priamy kontakt s vodou.

Steny ako z kameňa alebo džínsoviny

Dekoračné tmely sa nanášajú na omietky a môžu byť jednoduché alebo ryhované. Môžete si vybrať aj štruktúry pripomínajúce obkladový kameň alebo napríklad džínovinu. Tmel sa nanáša na pripravený o niekoľko odtieňov svetlejšiu podklad za pomoci hladítok, dekoratívnych kief, rôznych štetcov, ale aj fólií tak, že vo finálnom prevedení dosiahne čiastočné transparentnosti a jedinečnéhotypického reliéfu. Úplne dokonale vie oživiť priestor.