Vybrať originálny darček pre deti nemusí byť drina

Darčeky sú tu hlavne pre deti. Vykúzliť im úsmev na tvári a vidieť ich rozžiarené oči, to je pre rodičov tá najväčšia odmena, ktorú si dokážu predstaviť. Občas ale skrátka nevieme, čo kúpiť. Veď tie naše deti už predsa všetko majú, nie je to tak? Nemusíte ale uvažovať iba tak, že kúpite drahý darček. Niekedy nie je nič lepšie ako vtipný plyšák, ktorý dlho neomrzí.

Čo dieťa zaujme a nepustí?

Výber darčeka by mal tiež podliehať práve tomu, aby neskončil za chvíľu pohodený niekde v kúte. Vyberajte preto takú hračku, ktorá je na motívy toho, čo dieťa baví alebo zaujíma. Môžu to byť tak hračky, tak veci, ktoré dokážem rozvíjať detskú predstavivosť a kreativitu:

  • hrejivé plyšáky
  • Tričká s potlačou
  • Knižky a maľovanky
  • puzzle

Vždy samozrejme záleží, pre dieťa aké vekové kategórie je darček vlastne určený. Plyšák je vhodný darček aj pre tých najmenších, napríklad do postieľky na spanie. Dieťa tak bude ľahšie zaspávať a vy budete mať pokojnú noc. Darčeky pre deti vyššieho veku potom môžu byť napríklad vtipná tričká s potlačami, ktorý sa nikdy neomrzí. Budú ich milovať tínedžeri aj menšie deti. Potlač je samozrejme nutné vybrať úmerne veku dieťaťa. Na webe nájdete doslova stovky motívov, z ktorých možno vyberať. Hitom sú hlavne na Vianoce alebo narodeniny, kde patrí k jedným z mála mäkkým darčekom, z ktorého budú mať deti naozaj radosť. Ak neveríte, tak určite vyskúšajte.

Kreativita na prvom mieste

Ak chcete, aby vaše dieťa rozvíjalo svoju predstavivosť, určite sú skvelé detské knižky a omaľovánky. Obrázkové knižky pre tých najmenších sú skvelou možnosťou, ako u detí vzbudiť záujem o svet okolo nás. Ešte väčšie spojenie s obrázkovými objektmi, ľuďmi a zvieratami, im potom ponúknu omaľovánky. Nielen predstavivosť, ale tiež motorické schopnosti zase môžete rozvíjať vďaka puzzle. Veľmi obľúbená sú medzi deťmi aktuálne tiež 3D puzzle.