Neplaťte príliš vysoké provízie realitke!

Sťahovanie patrí k životným zmenám, ktoré väčšinou postihnú úplne každého. Väčšinou dochádza k tomuto momentu pri svadbe či vtedy, keď dôjde k zásnubám. Tiež sa samozrejme k sebe sťahujú zamilované páry, ktoré majú na svadbu ešte čas, ale chcú skúsiť aké to je, keď žijú spolu. Mnoho ľudí sa sťahuje do väčších miest kvôli lepším pracovným príležitostiam. Predovšetkým maturanti opúšťajú svoje rodinná hniezda a vydávajú sa napospas ďalšiemu štúdiu. Je teda mnoho dôvodov, prečo sa presťahovať inam.

Ak sa nepřestěhováváte už navždy (čo nikto v daný okamih určite nevie), predovšetkým prichádza na rad možnosť prenajatia si bytu či garsónku než kúpiť si dom. Prenájom iste netúžite mať vysoký, a tak si skúšate hľadať čo najmenšie byty, pretože určite u nich budú nájmy takmer mizivé. Lenže ono je to presne naopak. Tie najväčšie nájmy sa vždy platí u tých najmenších bytov, pretože prenajímatelia chcú utŕžiť aspoň nejakú tú korunu. Pri súčte s poplatkami, ktoré sa vzťahujú na vodu, plyn, elektriku, satelit a iné, teda neprichádza do úvahy, aby ste si daný byt prenajali. Naviac sa iste mnohokrát stretávate s obrovskou provízií realitnej kancelárii, ktorá je tak vysoká, že ju rozhodne nehodláte zaplatiť.

Ak aj vy nie ste spokojní s tak šialenou provízií, ktorá je takmer u každého bytu, rozhodne sa zamerajte na tie internetové portály, ktoré ponúka byty bez moci týchto spoločností. Iste, že existujú. Najobľúbenejším serverom je napríklad bezrealitky.cz. Lenže každá takáto dobrá vec má aj svoj zádrhel, a síce musíte premýšľať nad tým, či sa nejedná o podvodníka. Vďaka realitkám zamedzíte tejto možnosti, ale zaplatíte si o trojnásobok viac. Podvodníci sa prejavujú najmä tak, že je popisok u danej nehnuteľnosti napísaný zlou slovenčinou či jeho číslo má zvláštny tvar a málo čísel. Ďalej tiež môžu požadovať záruky vopred, po ktorej uhradení sa vám samozrejme už neozvú.