Uvažujete o dovolenke na Roatane? Prinášame pár informácií

Doba dovoleniek sa nezadržateľne blíži. Ak sa už aj vy tešíte na dovolenku, možno premýšľate, kam sa tento rok vydáte. Do úvahy pripadajú v súčasnej dobe veľmi populárne destinácie, ku ktorým sa radí napríklad Afrika alebo Bali či Dubaj. Pokiaľ však chcete dovolenku, na ktorej by ste mohli len odpočívať a nič nerobiť, zvážte dovolenku v Karibiku. Predsa len Karibik má mnoho krásnych miest, ktoré treba navštíviť. My vrelo odporúčame napríklad ostrov Roatan, pretože ten je svojou krásou preslávený. Prečo tento rok ísť na dovolenku práve na ostrov Roatan?

Samozrejme Roatan nie je jediným ostrovom v Karibiku, ktorý stojí za navštívenie. Veľmi často sa jazdí na ostrov Svätý Martin, ktorý nájdete vo východnej časti Karibského mora. Leží necelých tristo kilometrov od Portorika a je jedným z najnavštevovanejších karibských ostrovov. Tiež sa hojne navštevuje karibský ostrov Barbuda, ktorý je súčasťou Záveterných ostrovov v Karibiku.

Nech sú však tieto ostrovy akokoľvek lákavé, napriek tomu by ste sa mali rozhodnúť pre dovolenku na ostrove Roatan. Prinášame vám pár informácií o tom, ako to tu chodí, na aké počasie sa môžete tešiť alebo koľko stoja letenky na tento ostrov.

Aké počasie je v Karibiku na Roatane?

Ľudia sa väčšinou rozhodujú podľa počasia. Predsa len nechcú stráviť dovolenku v mieste, kde neustále prší. Radšej volia slnečné miesto, ktoré im dovolí nielen neustále opaľovanie sa, ale tiež budú môcť preskúmavať tunajšie okolie. Čo sa týka počasia na Roatane – ideálnou dobou pobytu je február až jún. Práve v tejto dobe sa teploty pohybujú okolo 27 – 29 stupňov Celzia, čo je úplne ideálne. Čo sa týka letných horúcich mesiacov, teploty sú vyššie ako tridsať stupňov.

Koľko stoja letenky na Roatan?

Hlavnú úlohu v rozhodovaní sa, či sa na ostrov Roatan vydáte alebo nie, hrajú aj letenky. Otázkou teda je, koľko stoja letenky na Roatan? Pokiaľ budete letenky hľadať na lacných portáloch, môžete ich nájsť už od štrnástich či šestnástich tisíc korún.

Kde nájdem slovenskú dedinu Roatan?

Na ostrove Roatan v Karibiku sa nachádza česká dedina. Tá skutočne láka mnoho českých turistov, avšak málokto vie, kde sa vlastne táto česká dedina na Roatane nachádza a čo vlastne znamená.

Ide vlastne o česko-slovenský projekt – česká dedina je združenie vlastníkov domov a bungalovov na ostrove Roatan na brehu Karibského mora. Jedná sa o súkromné územie v majetku českých a slovenských občanov, ktoré vzniklo hlavne za zámerom vybudovať osadu v prostredí krásneho karibského ostrova, kam jazdí čoraz viac českých a slovenských turistov.

Česká dedina teda umožňuje všetkým českým aj slovenským turistom navštívenie tohto kúsku raja. Nie je to typický turistický rezort, nie je tu typický personál. Je to čisto možnosť ubytovania sa u Čechov či Slovákov.

Okrem toho aj vy tu môžete vlastniť svoju nehnuteľnosť. O nehnuteľnosti v Karibiku je stále veľký záujem. Ako sme spomínali, jazdí sem čoraz viac českých aj slovenských turistov. Ak by ste teda zvažovali kúpiť nehnuteľnosť na ostrove Roatan, so všetkým vám pomôžu manželia Musilovi a ich projekt www.realityroatan.cz.