Za klokany do Austrálie!

Cestovanie je v poslednej dobe naozaj obľúbené a nie je sa čomu diviť. Mnoho ľudí túži spoznať nové kultúry a vidieť niečo úplne iné, čo sa u nás len tak nevidí. Ovšem samozrejme je nutné dbať na pravidlo, ktoré hovorí, že by sme najskôr mali vidieť kúty Českej republiky, než sa vydáme niekam do zahraničia. Aj Slovenská republika totiž má kúty, na ktoré sa jednoducho nesmie zabúdať a ktoré by sa mali vidieť aspoň raz za život! Nie sú to však len pamiatky či hrady a zámky, ale tiež aj historické mestá, ktorá v sebe nesú niekedy krásnu, inokedy dych berúce minulosť, na ktorú by sme zabúdať nemali. 

Avšak ak máte precestovaných aspoň to najdôležitejšie z Českej republiky, potom sa môžete hrnúť do sveta. Vo svete je však toľko unikátnych miest, ktoré stojí za to vidieť, že neviete, kam sa vydať prvý. Medzi unikátne dovolenke patrí napríklad tá v Benátkach, čo je predovšetkým pre zamilované páry. Obľúbený je hlavne Londýn, kam sa chodia predovšetkým za prácou. Mnoho ľudí volí aj draží variant, a síce výlet do Spojených štátov amerických, kde sú tie najznámejšie mestá a pamiatky, ktorá poznáme, pretože je stále vidíme v mnohých amerických filmoch, ktoré idú neustále v televízii. Mimo to však existuje ďalších mnoho miest a krajín, ktoré musíme vidieť. Zaujímavé je, že na jeden kontinent sa zabúda, a síce na Austráliu. Tento kontinent v sebe nesie mnohé krásy, ale ľudí na neho cestujú naozaj minimálne. Prečo? 

Hlavné mesto sa najčastejšie pletie 

Možno je Austrália málo navštevovaná len Čechy. S cestovným ruchom totiž tento kontinent nemá problém. Ľudia si však najčastejšie pletú to, aké je tu hlavné mesto. Vďaka tomu, že je Sydney najznámejší, potom si všetci ľudia myslia, že ak ju navštívi, potom si zrovna môžu odškrtnúť položku „videl som hlavné mesto Austrálie“, ale bohužiaľ. Canberra je hlavné mesto tohto kontinentu. 

Ak sa sem predsa len vydáte, navštíviť by ste mali napríklad Modré hry, ktoré sú pre Austráliu akousi dominantou. Rovnako tak stojí za návštevu aj Veľký bariérový útes, o ktorom sa deti učia v škole. Nachádza sa tu však aj rad známych národných parkov, ktoré sú trochu iné, než inde, preto stojí taky za návštevu.