Kam vycestovať, keď túžite po prírode?

Ľudia sú už v dnešnej dobe unavení z cestovania o zahraničí, kde je len more a nič iné. Chcú zažiť aj niečo iné, chcú vidieť prírodu, za ktorú napokon nemusia vycestovať do zahraničia, pokiaľ po nej túžia. Príroda je synonymom pokoja a odpočinku, ak práve vy potrebujete takzvane „vypnúť“ či „dobiť baterky“, ideálne odcestujte čo i len na predĺžený víkend niekam do prírodných oblastí, kde sa vám dostane obrovského odpočinku, kde spomalíte aj v tomto rýchlo ubiehajúcom svete a kde budete môcť byť takzvane offline, čo vám tiež prospeje. Prinášame vám pár tipov, ako zájsť, keď túžite po prírode.

Mnohí ľudia žijúci na dedine si môžu zájsť za dom na poľnú cestu a už majú kúsok prírody pri sebe. Avšak aj oni potrebujú raz za čas zmiznúť zo stereotypu, zo stereotypného prostredia, preto aj oni túžia vycestovať za prírodou, ktorá je v Česku tá najkrajšia.

Beskydy ako prvá možnosť

Prvým typom sú krásne Beskydy. Tunajším najväčším lákadlom je Lysá hora, ktorá je známa tým, že je to najvyšší vrchol Moravskosliezskych Beskýd. V súčasnej dobe je možné na ňu vyjsť z mnohých strán a po mnohých chodníkoch, rozhodnete sa pre menej upravenú či pre ťažší terén?

Okrem Lysej hory tunajšia beskydská príroda ponúka mnoho ďalších kúziel, tajomstiev a krásnych miest, ku ktorým sa jednoznačne radia aj Satinské vodopády, ktoré sa označujú za klenot Beskýd, pretože ich nie všetci turisti za svoj pobyt našli.

Adršpašské skaly sú lákadlom vďaka rozprávkam

Krásu Adršpašských skál ste mohli spoznať už vďaka mnohým rozprávkam, ktoré pravidelne vysielajú v televízii. Ak sa chcete do takej rozprávky dostať, len vezmite rodinu, zbaľte sa do auta a vyrazte smer Adršpachy, kde strávite ten najkrajší predĺžený víkend či krásnu dovolenku.

Adršpašské skaly sú príjemné miesto, kde si rozhodne tiež plne oddýchnete. Preskúmajte skaly po svojich vlastných nohách a zapíšte si toto miesto na zoznam miest, kde vám bolo príjemne, dobre a kde ste sa cítili pokojne.