Domáce zdravé sirupy – už žiadne sirupy z obchodov!

Žiť zdravým životným štýlom – to je vec, na ktorú si len ľudia musia zvyknúť. V mnohých prípadoch sa do tohto zdravého životného štýlu ľudia nepúšťajú, pretože sa nechcú zápasiť s tým, že budú musieť obmedziť sladkosti a cukrovinky, ktoré natoľko milujú. Lenže zdravý životný štýl prináša aj rad takých cukroviniek, ktoré sa budú môcť požívať absolútne akokoľvek moc, pretože sú zdravé. Ide o najrôznejšie domáce müsli, ktoré si urobíte podľa receptov v zdravých kuchárskych knihách a podobne. Mnoho ľudí má však potom problém predovšetkým s pitným režimom, než práve so stravovaním. Pitný režim im robí problém z toho dôvodu, že sa bohužiaľ ukazuje, že ľudia nevedia piť čistú vodu z kohútika, či už z akéhokoľvek dôvodu.

Tento problém sa však dá vyriešiť pomocou sirupov. Zo svojho jedálnička rozhodne musíme vyhodiť sladké sirupy, ktoré nájdeme v obchodoch mnohokrát za nesmierne smiešne ceny. Často si také sirupy kúpime, ale pre naše zdravie je to absolútne nepredstaviteľná hlúposť, pretože takéto sirupy v sebe nesú pre nás nie príliš dobré látky, ktoré sú horšie, než keby sme požili treba hotovú hromadu sladkostí. Ak vám vadí voda ako taká, nesmerujte k týmto sladkým sirupom, ale zvoľte radšej svoju vlastnú domácu formu sirupov, ktorú si pripravíte úplne zdravo!

Ako také sirupy uvariť?

Uvariť si svoj vlastný domáci sirup je naozaj jednoduché. Chce to mať nazbierané len bylinky, z akých chceme sirup robiť. Nemusí to však byť len bylinky, ale sirup ide taky uvariť s mnohých rôznych druhov ovocia. Môžeme tak teda uvariť mätový alebo medovkový sirup, ďalej tiež ostružinový alebo malinový. Samozrejme si ovocie rozvaríme, popr. bylinky riadne vylúhuje, potom zahustíme jediným sladidlom, a to trstinovým cukrom, ktorý nie je zďaleka tak zlý, ako klasický rafinovaný biely cukor. Je ale nutné, aby sme ho nezladili moc, stačí mierne – nech sa sladkosť rozhodne nerovná klasickému sirupu z obchodu. Sirup potom nalievame do fliaš, ktoré nájdeme v mnohých obchodoch buď so záhradníckymi alebo s vinárskymi potrebami, ktoré sa predávajú zhruba od šiestich korún za jednu.