Kovové prvky v interiéri pomôžu docieliť eleganciu

Ak chcete, aby to u vás doma alebo v kancelárii vyzeralo elegantne, môžete to docieliť pomerne ľahko: zvolením vhodných kovových prvkov! Kov patrí medzi moderné materiály, môže sa ale pochváliť svojou univerzálnosťou. Vyrábaný môže byť v niekoľkých farbách – a to ako teplých, tak aj studených. Kov je jednoduchý na údržbu, obvykle je ľahký, takže sa s ním ľahko manipuluje. Na akých prvkoch ho môžeme obdivovať?

Kovové garniže

Garniže sú často veľmi zabúdanou súčasťou interiéru, aj keď sa nachádza v celom množstve domácností či kancelárií. Ich hlavnou úlohou je držať záclony a závesy, ktoré zútulňujú interiér. Na druhú stranu ale tiež chráni pred nechcenými pohľadmi zvonku. V súčasnej dobe si môžete vyberať z celého radu materiálov a tvarov garniží, takže vašej fantázii sa medze nekladú.

Kovové tienidlá na lampy

Rovnako ako kovové garniže, aj kovové tienidlá sú veľmi obľúbeným interiérovým prvkom. Môžu byť natreté načierno a byť úplne bez akejkoľvek výplne. Často sa predávajú v kombinácii s tkaninami, sklom alebo papierom. Vyzerajú moderne a dostupné sú hneď vo viacerých farbách. Hodí sa do rustikálnych, moderných aj romanticky ladených miestností, takže ich využitie je univerzálne.

Kovové stojany

V poslednej dobe sú čoraz viac využívané kovy v kombinácii s drevom. Preto nie je problém nájsť konferenčný alebo dokonca jedálenský stôl, ktorý disponuje drevenou doskou a kovovými nôžkami. Tie môžu byť navyše vytvarované do zaujímavých tvarov, ktoré zaujmú. Sú ideálne pre akékoľvek štýly použité v interiéri.

Kovové nádoby

Tiež kovové nádoby môžu byť zaujímavými dekoratívnymi časťami vašich izieb. Môže ísť o misky na ovocie, kvetináče na izbové kvety alebo samostatne stojace nádoby. Ak budete dostatočne odvážni, môžete si zaobstarať dokonca výraznejšie kovové prvky, ktoré napodobňujú napríklad rôzne kvety.