Viazanky už nefrčí, skúste to radšej s traky a motýlikom

Byť spoločensky oblečený sú pre mužov hotové muky. Pre ženy spoločenské oblečenie symbolizuje muky najmä v lodičkách, ktoré sú mnohokrát naozaj nepohodlné a bolia z nich nohy. Avšak jedná sa o úplne elegantný kúsok, ktorý by určite každá zo žien mala mať doma, pretože sa predsa jedná o nestarnúci obuv, ktorá je urobí elegantnými, ale tiež štýlovými. Ak sa navyše k takýmto lodičkám ešte pripojí taky úzke sukne alebo šaty, v ktorých sa nedá urobiť jeden veľký zreteľný krok (a to práve vďaka úzkosti a taky vďaka lodičkám, v ktorých sa veľakrát vážne nedá chodiť), je to symbol úplnej kalamity. Aj páni to však so spoločenských oblečením zažívajú, aj keď sa často zdá, že to tak nie je. Páni totiž trpí najmä v košeli, ktorá sa veľakrát upne tak, že je v nej veľmi horúco a páni sa nezadržateľne potí. Navyše na nej vždy musí byť aj vesta a následne taky sako. Spoločenské nohavice sú samozrejme podmienkou a navyše poltopánky niekedy môžu taky tlačiť. A tak spoločenský look je pre mužov rovnako tak bolestivý, ako ženský pre ženy. Ešte, že sa teraz rozbehol istý trend, ktorý predsa len pôsobí trochu pohodlnejšie a voľnejšie. Vázankám sa totiž môže urobiť konečne pápá!

S trakmi nie je potreba vesty ani saka

Viazanky sú častokrát aj to, čo robí mužský spoločenský look úplne nepohodlný. Väčšinou totiž škrtí, a tak sa im muži snažia veľmi často vyhnúť. Našťastie to teraz ide, a to veľmi štýlovo! Chce to len trochu nápaditosti a navštívení obchodu s oblečením a doplnkami. Teraz sa totiž rozbehli vo veľkom predaja trakov a taky motýlikov.

Pohodlnosť trakov tkvie predovšetkým v tom, že si na košeľu nemusíte dávať následne vestu alebo úzke sako, ktoré je mnohokrát tak úzke, až je nepohodlné a bojíte sa, aby náhodou pri väčšom a rýchlejšom pohybe neruplo vo švíkoch. Traky sú totiž spoločensky elegantné len tak na košeli, ktorú budete mať vyhrnutou po lakte. Pokiaľ k nim zvolíte pohodlne spoločenské nohavice a poltopánky s farebnými ponožkami, budete za tie najväčšie gentlemanov v sieni. Ak chcete predsa len docieliť ešte trochu štýlovejšieho looku, siahnete taky po Motýlikovi. Doby, kedy vás tento motýlik škrtil, tie už sú dávno preč. Dnes sa dajú kúpiť na gumičku, ďalej s nastavovací možnosťou podľa úzkosti krku a taky čisto len na magnet, takže o žiadnom motýliku nebudete mať ani páru.