Ako vybrať prvú náušnice pre dievčatká?

Náušnice sú pre dievčatko skvelým darčekom už po narodení, alebo trebárs k prvým narodeninám. Zlaté náušničky jednoducho urobia radosť každej malej princeznej a určite s nimi nešliapnete vedľa. len sa musíte držať niekoľkých pravidiel, na ktoré sa pozrieme v tomto článku. 

Väčšina rodičov necháva dcérkam prepichnúť ušká keď sú ešte malé. Čo sa teda vhodného veku prepichnutie uší týka, lekári väčšinou odporúčajú vek okolo tretieho mesiaca veku dieťaťa. Je potrebné, aby prepichnutie uší prebehlo po dôležitom očkovaní, a to z dôvodu, aby bolo dieťa chránené pred možnou infekciou, ktorá môže zasiahnuť jeho ušné dierky. 

Tip: Vyberáte šperk pre dcérku i mamičku? Potom si nezabudnite prečítať článok: Ako vybrať správny šperk pre ženu a už sa vám výber nebude zdať nadľudským úlohou. 

Aký materiál je najlepší? 

Prvé náušnice by mali byť vyrobené zo zlata, a to zlata bieleho či naopak žltého. Zlato prakticky nespôsobuje alergické reakcie a je preto bezkonkurenčne najlepším materiálom. 

Aký tvar je najlepší? 

Tu ide predovšetkým o bezpečie dieťaťa. Detské náušnice by mali mať zaoblené hrany, aby sa vylúčilo poranenie. Na trhu sa síce môžete stretnúť s veľkým množstvom rôznych tvarov, nie všetky sú však vhodné pre malé dieťa. Medzi najobľúbenejšie patria motívmi zvieratiek, hviezdičiek, kvietkov, srdiečok, či jednoduchých, ale oblých tvarov. 

A typy zapínania? 

Typov zapínanie je niekoľko a je len na vás, pre aký sa rozhodnete. 

Kôstky na skrutku majú výhodu v tom, že si ich dieťa samo nedá dole a nestratí je. Avšak ak sa zasekne napríklad o oblečenie, budete ju ťažko vyťahovať. 

Kôstky s motýlikom poskytujú veľmi rýchle nasadenie aj odobraní, ktoré zvládne aj malá dcérka. 

Visiace s klapkou je typom zapínanie, ktorý sa najviac používa aj u dámskych náušníc. Náušnice sa roztvorí, vsunie do ucha a klapka sa jednoducho dovrie. 

Visiace zapínanie na brizuru je asi najrozšírenejší vôbec. Nevýhoda je len v zložitejšom zapínanie. 

Nechajte dievčatko vybrať 

Akonáhle dosiahne vaša dcérka vyššieho veku a začne vnímať farbičky, módu a všetko okolo seba, zatúži určite aj po zaujímavejším šperku, ktorý by zodpovedal jej predstavám, alebo aspoň trendom, ktoré vidia okolo seba. Zoberte ju preto k počítaču a spoločne vyberte z ponuky tie, ktoré jej na prvý pohľad padnú do oka. 

Tip: Posaďte si dcérku na klin pozrite sa spoločne na kvalitné detské zlaté náušnice. Zaručene si vyberie ako ona, tak i mamička.