S midi sukní opatrne. Odhalí vaše nedostatky

Jednoduchou voľbou nemusí byť ani dĺžka midi, teda do polovice lýtok. Táto klasická dĺžka nie je tak univerzálny, ako sa na prvý pohľad zdá. Môže totiž zdôrazniť aj niektoré nedostatky. Najlepšie vyzerá puzdrová midi sukňa v tmavých. Tú si môžu dovoliť aj korpulentnejšie ženy a pôsobí sexy. Stratí sa pritom aj silnejší pas. 

Áčkové strihy sú zradné 

Midi sukňa áčkového strihu sú veľmi nebezpečné pre silnejšie ženy s mohutnejšiemu nohami. Dokážu totiž buclatější postavu ešte viac rozšíriť. Áčkové a kolesové strihy sa hodí pre ženy so štíhlym pásom a štíhlymi nohami. Skvele v nich vyzerajú hlavne ženy s postavami typu presýpacích hodín, a to aj keď majú trochu plnšie tvary (spomeňte si na Marylin Monroe). 

Vrstvené a naberané sukne pristanú štíhlym 

Naberané či vrstvené varianty midi sukní môžu nosiť len ženy so štíhlou postavou modelky a štíhlymi nohami. Veľký pozor si u midi sukní musí dávať aj ženy so širokými bokmi. Mali by voliť radšej puzdrové strihy tmavších farieb. Tie vyzerajú elegantne vždy a za všetkých okolností. 

Dress code do práce aj outfit do divadla 

A aké topánky? Pre puzdrové midi najlepšie lodičky s vysokými podpätkami. Midi sukne sú ale univerzálne dĺžkou v zmysle použitia. Kostýmy s midi sukňou noste do práce, kde potrebujete dodržiavať dress code, na obchodné rokovania, spoločenské stretnutia. V tmavším jednofarebnom prevedení bez vzoru sa hodí aj do divadla.