Ktoré džínsy pristane aké postave?

Džínsy sú základom šatníka, o tom niet pochýb ani sporu. Sú základným stavebným kameňom každého outfitu, nosí sa počas každého ročného obdobia. Ženy by preto mali investovať do vkusných džínsov, ktoré im hlavne dokonale sadnú a ktoré podčiarknu ich krivky a budú im lichotiť. Ak sa bude investovať do kvalitných džínsov, vydrží aj dlhé roky. Len také kvalitné džínsy musí perfektne sedieť a nikde nesmie ťahať. Pokiaľ je pre vás výber džínsov nočnou morou, poradíme vám, aké džínsy vašej postave sedí, a tak bude výber tohto kúsku oblečenia zase o niečo ľahšie a jednoduchšie.

Džínsy by sa rozhodne mali vyberať podľa typu postavy, s tým ostatne poradíme. Je len potrebné vedieť, aký je váš typ postavy?

Postava ako jablko

Ak ste majiteľkou postavy pripomínajúce jablko čiže máte väčšie bruško, ale za to štíhle nohy, ideálny pre vás budú džínsy s vysokým pásom. Skvele vám totiž sadnúť na nohách a bruško trochu zamaskujú, bude teda vyzerať menšie. Vhodné sú pre vás tiež boyfrined džínsy, ktoré majú väčšinou krátko strihané nohavice.

Postava ako hruška

Mnohé ženy majú postavu ako hruška. Ak ste majiteľkou postavy v podobe hrušky, sadnúť vám hlavne džínsy so stredne vysokým pásom alebo džínsy s vysokým pásom. Padnú vám tiež džínsy sa strihanými nohavicami, tiež sa všímajte po slim džínsach. Nebojte sa ani džínsov, ktoré v sebe ukrývajú menej elastanu a ktorým sa hovorí skinny džínsy.

Postava ako obdĺžnik

Máte postavu v podobe obdĺžnika? V takom prípade máte ploché bruško, tiež štíhle a dlhé nohy, ale za to máte menšie prsia a nevýrazný pas. Aby ste ale vytvorili ženské krivky, odporúčame staviť na úzke skinny džínsy, ktoré zvýraznia vaše krivky.

Malá postava

Ste bohužiaľ majiteľkou malej postavy? Nezúfajte, aj pre vás sa nájdu džínsy. Ideálne sú džínsy s vysokým pásom alebo takzvané zvonáče. Nebojte sa ani džínsov s vertikálnymi pruhmi, ktoré dokážu dámsku postavu pekne predĺžiť.