Podprsenka je základ

Pohodlná a zároveň štýlová podprsenka je základom každého outfitu každej ženy. Spodná bielizeň je prvá vec, ktorú obliekame, a tiež tou posledná ktorú vyzliekame. To sú dva hlavné dôvody, prečo je potrebné hľadieť na správnosť vo výbere.

Aké prešľapy pri výbere podprsenky robíme?

Väčšina žien siahne po vidine pohodlnosti po väčšom obvode, než je potrebné. Vďaka zle zvolenému obvodu sa nám potom zadná časť podprsenky sunie hore a núti nás to sa hrbiť. Čo teda vážne nechceme. Tiež ak máte kypré tvary, môžete siahnuť po príliš tenkých ramienkach, ktoré sa potom nepekne zarývajú do ramenách a o pohodlnosti ani nehovoríme. Ďalšou chybou je potom zlý výber košíčkov a to ako tvarom, tak veľkosťou. Prsia nám potom z podprsenky vypadávajú.

Pravidlá pri výbere

Je potrebné sa riadiť pár pravidlami, ktoré vedú k správnemu výberu podprsenky.

Prvým pravidlom alebo krokom je zmerať si dobre obvod tela pod prsiami. Tu platí pravidlo nekupovať obvod, ktorý sme namerali, ale o niečo menšia. Musíme totiž myslieť na to, že materiál povolí. Samozrejme vás podprsenka nesmie škrtiť. Podprsenka má väčšinou tri háčiky, vďaka ktorým môžete obvod meniť. Vždy novú podprsenku zapínajte na háčik, ktorý urobí obvod najväčší, až materiál povolí, môžete obvod zmenšiť.

Ramienka nesmú niesť celú váhu vašich pŕs. Ak tomu tak je zvoľte inú. Či je vaše poprsie väčšie siahnite po tom čo má široké ramienka.

Pre výber košíčka je dôležité, aby prsia nevykukovaly alebo nebol košíček príliš voľný. Tu je treba odskúšať aký strih vám a vášmu tvaru pŕs bude vyhovovať.

Ak si s výberom sama neviete rady, je na čase navštíviť špecializovanú predajňu so spodným prádlom. Tam nájdete odborníčku, ktorá vám poradí, aké podprsenka je práve pre vás.