Relaxácia a zdravie v jednom! Prečo nie

Viete si predstaviť lepší spôsob odpočinku a rozkoše, ako je masáž? Príjemné prostredie salónu, postupné uvoľňovanie celého tela, kľud a k tomu rajská hudba? Ešte o stupeň lepšie je to však v prípade, že sa pridajú lávové kamene a vonný olej.

Masáž lávovými kameňmi má svoje korene údajne až v dobách pred 5000 rokmi, kedy je vykonávali Inkovia a Mayovia. Liečivá sila vzácnych kameňov pomáhala odstraňovať bolesť a zbavovať telo negatívnej energie. Masáž lávovými kameňmi bola založená aj na stimuláciu akupresúrnych bodov, z ktorých dodnes čerpá alternatívna medicína. A ako vlastne taká masáž vyzerá? Jednoducho si v príjemnom prostredí ľahnete na masážne lôžko, zatvorte oči, uvoľníte sa a na vybrané miesta vám masér položí nahriate lávové kamene.

Tie sa zahrievajú vo vodnom kúpeli na teplotu medzi 50 a 60 ° C. Pri styku kože s nimi sa rozhodne nemusíte báť nepríjemného pálenia. Naopak. Teplota spôsobuje pokojnej prehrievanie vášho tela. Jej hlavnými cieľmi býva uvoľnenie a prehriatie kritických telesných častí. Získa tým predovšetkým váš pohybový aparát. Odstránite bolesti chrbta, šije, kĺbov, reuma, artrózu aj stuhnuté svalstvo.

Výborne možno tejto masáže využiť i ako regenerácie po náročnom fyzickom výkone a športu. Taktiež by mala posilňovať imunitný systém aj pomôcť pri prekonávaní klimakterických problémoch. Okrem iného odbúrava stres a odstraňuje psychické ťažkosti, ako sú neurózy či depresie. Pri správnej technike tejto masáže by malo dôjsť k posilneniu pamäte a zlepšenie koncentrácie. Masáž lávovými kameňmi sa tiež odporúča pri problémoch so spánkom a v prípade neschopnosti uvoľniť sa.