Akú masáž by ste si rozhodne nemali nechať ujsť ?!

Obľuba masážou všetkého druhu v Čechách počas minimálne posledných desiatich rokov rapídne stúpa. Samozrejme, nie je masáž, ako masáž. Keďže prichádza leto a obdobie dovoleniek, svoju obľúbenú masáž si môžete dopriať aj na svojich cestách za exotikou a relaxom. Vyberte sa teda do miest, kde sa masáže zrodili, teraz je ideálny čas.

Chystáte sa na cesty, ale bolí vás celý človek? Prečo si nedopriať dovolenku s bonusom. Okúste niektorú z netradičných masáží, ktoré majú svoje korene vo svete až 4000 rokov pr. N. L. Klasická športová masáž je síce o niečo lacnejšie, ale sústredí sa len na telo. Vašu myseľ neuvoľní a navyše sa s vami masér po slabej polhodinke rozlúči. Pravá thajská, indická alebo japonská masáž je vlastne kompletná terapia a masér sa vám plne venuje viac ako hodinu. Najlepšie je samozrejme za pravú masážou vyraziť priamo do krajín pôvodu. Prvou výhodou sú vedomosti a skúsenosti masérov, tou druhou cena.

Tá je zvyčajne nižšia, než u nás alebo inde v Európe. Túžite po naozaj dôkladnej masáži? Potom skúste masáž milujúcich rúk, ako sa jej tiež hovorí. A v čom metóda spočíva? Terapeut dlhými ťahmi masíruje celé telo nielen dlaňami, ale aj lakte a predlaktím. Zvyčajne sa masírujú hneď dve rôzne časti tela naraz. Stimuluje sa tak krvný obeh, lymfatický systém, odstraňuje únava a napätie, posilňuje imunitný systém. Lomi Lomi je stále obľúbenejšie u nás i vo svete.

A čo masáž lávovými kameňmi, ktorá pochádza z ostrova Fidži v Oceánii. Odpradávna sa ale vykonávala aj v Číne, na Havaji a v Amerike. Kombinácia tepla, aromatických olejov a masáže uľaví od stuhnutých svalov i psychického napätia. Pomáha tiež pri ťažkostiach so spánkom alebo bolesťou hlavy. Často narazíte na kombináciu masáže s obkladmi z banánových listov. Masáž lávovými kameňmi je mnohonásobne účinnejší ako klasická.