Niektoré miesta ani na Google mapách nenájdete. O akých je reč?

Možno ste chceli niekam vycestovať a najskôr ste si dané miesto chceli nájsť na mape. Napríklad také Google mapy ponúka jednu vychytávku, a síce umožňujú človeku behom pár kliknutí zavítať do konkrétnej ulice konkrétneho mesta konkrétneho štátu. Bohužiaľ pri klikanie potrebné na grécka letisko sa vám objavil len rozmazaný obrázok plný štvorčekov. Asi chyba Googlu, povedali ste si. Lenže neskôr došlo k tej istej chybe. Chyba to bohužiaľ nie je – niektoré miesta na Google Mapách sú skrátka skrytá. A grécka letiská sú jedným z nich.

Ak ste si mysleli, že Google vie všetko a tiež vám všetko ukáže, potom ste sa pomýlili. Existuje rovno niekoľko miest, ktoré skrátka na Googlu neuvidíte. Ako už bolo spomenuté, hovoríme napríklad o letiskách, aj o elektrárňach (najmä o tých jadrových) a tiež o základniach. Poďme však byť ešte trochu konkrétnejší.

Európska vojenská základňa F-16

V Leeuwardene by sme našli jednu vojenskú základňu, a to konkrétne vojenskú základňu F-16. Hovoríme o európskej vojenskej základni, ktorú tiež na Google mapách nedohľadáme. V tomto prípade však odporúčame priblížiť sa k základni čo najbližšie. Štvorčeky totiž obsahujú iba niektoré pohľady, ktoré Google Mapy ponúka. Iné však ponúka úplne ostré priblíženie toho, ako to na takej vojenskej základni vyzerá.

Nádvorie pomarančovníkov

Pobreží Španielska je pre mnohých ľudí lákadlom. Zatiaľ čo niektorí sa sem schádzajú za osviežujúcim morom, iní zasa navštevujú tunajšie pamiatky. Navštevujú treba mesto Almeria, ktoré by ste však pod leteckú mapou prakticky nenašli – teda nenašli by ste hlavne Nádvorie pomarančovníkov, po ktorom v mapách zostal len rozmazaný fľak.

V tomto prípade je naozaj otázkou, prečo je práve táto časť mesta rozmazaná. U základní, jadrových elektrární, u vedeckých laboratórií alebo letísk sa to dá ešte pochopiť, ale v tomto prípade je nad miestom veľký otáznik. Navyše táto časť mesta chýba aj na mapách od Microsoftu, čo budí ešte viac otázok.