Ako predať rýchlo a bezpečne byt?

Predávate či kupujete nehnuteľnosť? Ľudia často volia možnosť ponúknuť alebo vyhľadať nehnuteľnosť cez internet. Ak vložíte inzerát na webové stránky zaoberajúce sa realitami, počítajte s tým, že najskôr vás budú kontaktovať realitní makléri a budú sa snažiť získať vašu ponuku pre seba. Pred vložením inzerátu je dobré si rozmyslieť, akým spôsobom chcete predaj zrealizovať – ​​s realitkou alebo bez nej?

Kiež by to bolo tak jednoduché, zavesiť na internet inzerát že predávate byt, počkať si až zavolá záujemcu, ktorý sa po prehliadke premení v kupca, ktoré akceptuje Vašej cenu. Najlepšie s hotovosťou. Stiahnuť z internetu vzor kúpnej zmluvy, podať na katastri nehnuteľností návrh na zmenu vlastníka, odovzdať si peniaze. Nakoniec si odovzdať nehnuteľnosť, podať si ruky, rozlúčiť sa a život ide ďalej. Určite sa taký scenár niekedy stal, ale spoliehať len na neho sa moc nedá. Najdôležitejšia vec pri predaji nehnuteľnosti je cena. Vezmite si k ruke cenovú mapu, ktorá Vám pomôže stanoviť ponukovú kúpnu cenu. Cenová mapa má význam u nehnuteľností, ktoré možno porovnať, napr. U predaja bytov, prenájmov alebo pozemkov.

Cenovú mapu ponukových cien si môžete vytvoriť sami práve porovnaním s inými nehnuteľnosťami na realitných portáloch. Potrebujete nehnuteľnosť naozaj rýchlo predať alebo to zatiaľ chcete len skúsiť? Aj táto otázka má vplyv na stanovenie ceny. Ak potrebujete nehnuteľnosť predať rýchlo, napr. Vo finančnej tiesni, s ničím neváhajte a stanovte Vašej ponuku tak, aby bola v pomere k ostatným neodolateľná. Veľmi dôležitá je aj kvalitné inzercie a perfektné prezentácie. Záujemcovia najprv kontrolujú cenu a potom stav nehnuteľnosti. Krásne nafotená nehnuteľnosť zaujme oveľa viac záujemcov, s ktorými môžete ďalej obchodne vyjednávať. Ako ďalej pripraviť nehnuteľnosť na prehliadku Vám poradia každý skúsený maklér.