Káva nielen do hrnčeka

Káva je obľúbený nápoj mnohých ľudí. Nielen, že nás báječne nabudí, ale aj nás zbližuje. Predsa len kto by nepoznal posedenie s kamarátkou či kamarátom u dobrej kávy. Ale káva nie je len výborný nápoj. Kávu môžete využiť aj mnohými inými užitočnými spôsobmi, takže by ju mal mať po ruke aj ten, ktorý ju práve nepije.

krásna pleť

Káva je taky dobrým pomocníkom ku krásnej pleti. Takže až dopijete nesladenou tureckú kávu. Usadenina rozhodne nevyhadzujte. Stačí ho zmiešať s lyžičkou medu. Potom len stačí naniesť na pleť a jemne masírovať. Potom postačí opláchnuť čistou vlažnou vodou a osušiť. Túto starostlivosť opakujete cca 4x týždenne a uvidíte, ako sa pleť rozžiari.

hnojivo

Tiež ak ste zapáleným pestovateľom kvetín, tak usadenina z kávy určite využijete. Postačí vám raz za mesiac pridať do kvetináča lyžicu usadeniny a máte postarané. Kvetina vám krásne pokvitne a zosilnie. Či vás trápi malé mušky, ktoré sa často zabývajú v kvetináčoch, tak s týmto hnojivom na ne môžete pokojne zabudnúť.

Tiež nie je na škodu občas aj do kvetináča trochu kávy naliať. Treba ale myslieť na to, aby bola káva studená, pretože keby bola horúca či teplá mohla by kvetine skôr uškodiť.

hrnce

Každému z nás sa určite niekedy stalo, že sa mu podarilo niečo pri varení pripáliť. Avšak či máte doma dostatok kávy, nie je v tom problém. Káva vám v odstraňovaní pripálenín zaručene pomôže. Postačí nechať hrniec chvíľu odmočiť v teplej vode. Potom nasypte dostatočné množstvo kávy na pripálený hrniec s kvapkou jari a môžete sa pustiť do umývania. Budete milo prekvapení výsledkom.