Babské rady, ako sa zbaviť vší

Čo je najväčším strašiakom mamičiek s malým deťmi? Sú to rozhodne vši, ktoré sa väčšinou šíri ako lavína v škôlkach a školách. Keď s týmto parazitom príde do školskej inštitúcie jedno dieťa, zrazu s parazitmi odchádza ďalších päť detí. Vši sú skrátka rýchlo sa rozmnožujícím parazitom, s ktorým nie je ľahké zatočiť. Najmä teraz, keď už sú vši tak odolné voči chemickým produktom, ktoré sa používali v minulosti.

Vši sú dnes naozaj iné ako v minulosti. Kým vtedy fungovalo doslova všetko, teraz ťažko nájdete niečo efektívneho v lekárni, čo by rýchlo vši vyhubili. Ak sa týmto nepríjemným problémom nechcete dlho zápasiť, mali by ste to skúsiť s babským radami, ktoré sú naozaj efektívnym bojovníkom v boji proti všiam.

Aj keď možno pristupujete k babským radám skepticky, teraz im dajte šancu. Naozaj vám i babské rady môžu uľaviť od problému, ktorý vás sužuje.

Pomocníkom je obyčajná slivovica

Ak pochádzate z Moravy, moc dobre slivovicu poznáte. Tento alkoholický nápoj sa používa nielen pri vypálení bacilov z tela, ale tiež dokáže pomôcť pri boji proti všiam. Stačí, keď do naozaj silné slivovice namočíte vlasy. Nechajte to tak pôsobiť pokojne aj niekoľko hodín, dôjde k úplnom odstránenie vší.

Choďte na vši s teplom

Teplo je tiež účinný bojovník proti všiam. Ak sa vo vašej domácnosti vši vyskytli, odporúčame vlasy prechádzať nahriatou žehličkou na vlasy. Je naozaj dokázané, že horúco zničí predovšetkým hnidy, ktoré sa neskôr len vyčešú špeciálnym hrebienkom.

Skúste to s obyčajnou alpou

Ďalšie babskú radou, ako bojovať proti všetkým, je alpa čiže francovka, ktorá vám taky pomôže zatočiť s týmto parazitom. Stačí, keď francovku zmiešate s olejom, a to v pomere jedna ku trom. Potom vlasy týmto umyte, zabaľte do igelitu a nechajte aspoň hodinu pôsobiť.