Neužívajte antibiotiká predpísaná lekárom. Skúste prírodné alternatívy

Dnes lekári predpisujú antibiotiká aj na obyčajnú nádchu. Aj keď antibiotiká pomôžu pri určitej chorobe, iné choroby spôsobí. Je verejným tajomstvom, že antibiotiká sú telu škodlivá, čo je paradox, keď si uvedomíme, že majú vlastne človeku pomáhať. Aby ste si zbytočne neškodili, neužívajte antibiotiká predpísaná lekárom, ale vyskúšajte skôr ich prírodné alternatívy, ktoré telu vôbec neškodí, naopak sú mu na prospech.

Medzi ľuďmi sa vie, že za prírodné antibiotikum sa označuje cesnak, ale cesnak skutočne nie je jediné prírodné antibiotikum, s ktorým sa stretnete. Medzi potravinami je ďaleko viac prírodných antibiotík, ktoré človeku uľaví.

zázvor

Zázvor najčastejšie užívame v prípade prechladnutia. Lenže je pravdou, že zázvor účinkuje rovnako ako antibiotikum, len je teda prírodný. Jeho hlavnou vlastnosťou je štipľavá chuť, charakteristický je i antibakteriálnymi a protizápalovými účinkami. Uľavuje nielen od prechladnutia, ale uľavuje taktiež od zahlienenie a ďalšieho.

Rakytník

Mnohí ľudia pestujú rakytník na svojej záhrade. Tí napokon robia dobre, pretože rakytník je telu prospešný. Bobuľky rakytníka majú výnimočné hojivé aj antibakteriálne účinky, sú bohaté na rad vitamínov a fungujú nielen ako prírodné antibiotikum, ale aj uľavujú od žalúdočných ťažkostí, od hemoroidov alebo od zápalov.

brusnice

S brusnicami sa najčastejšie stretneme pri obede, keď si necháme uvariť pravú českú sviečkovú. Vedeli ste ale, že práve brusnice fungujú ako prírodné antibiotikum? Majú navyše aj antivirotické účinky, pôsobí pri liečbe zápalov, tiež uľavujú od črevných infekcií alebo pomáhajú pri inkontinencii. Tiež veľmi účinne bojujú proti oparom, čo vie len málokto.

kurkuma

Vedeli ste, že za prírodné antibiotikum je označovaná aj kurkuma? Jedná sa o bylinku, ktorá sa na tento účel používa už dlhé stáročia. Dokonca sa využívala aj v čínskej medicíne, kde si ju nemohli vynachváliť. Má protizápalové a antibakteriálne účinky, aj vďaka tomu si zaslúžila titul „kráľovná v boji proti bakteriálnym infekciám“.