Prečo sa oplatí investovať do kvalitnej mikiny?

Mikina je kúsok, ktorý má v šatníku snáď každý. Či už ju nosíte ako domáce oblečenie, súčasť športového outfitu alebo vám robí spoločnosť aj v ležérnych outfitoch, nemali by ste jej výber podceniť. Predsa len, kto by chcel vyzerať ako stovka ďalších ľudí, ktorých stretne po ceste do práce alebo musieť mikinu vyhodiť po dvoch vypraní?

Rozdiely medzi bežnou konfekciou a kvalitným kúskom?

Každý deň sa do niečoho jednoducho obliekať musíme, a je pravdou, že reťazca s oblečením ponúka mikiny reflektujúce posledné trendy, a ešte k tomu viac menej za lacno. O kvalitných kúskoch v tomto prípade ale nie je reč. Mikiny sú šité z nekvalitných umelých látok a pochádzajú z Číny alebo Bangladéša, kde ich boli ušité tisíce, ešte k tomu za nevhodných podmienok a s nedostatočnou finančnou odmenou pre krajčírky. Navyše vás žiaľ po krátkej dobe rovnako opustí, pretože sa prejaví ich nekvalitné spracovanie. Taká mikina v šatníku vám nakoniec radosť vlastne neurobí.

Na druhú stranu, keď sa rozhodnete naozaj do seba investovať a kúpiť si dámsku mikinu, ktorá bola ušitá v súlade s myšlienkami slow fashion, získate nadčasový kúsok, ktorý vám bude robiť spoločnosť niekoľko rokov. Lokálne výrobcovia si dávajú záležať ako na výbere materiálu, tak i na kvalite spracovania. Pretože šijú dámske mikiny v obmedzenom množstve, majú čas aj na kontrolu kvality, takže sa môžu za svoje výrobky zaručiť a vy presne viete, kto vám vašej vysnívanú mikinu ušil. Môžete sa navyše spoľahnúť na osobný prístup a mať radosť, že podporujete lokálny trh.

Originálny kúsok

Každý túži byť jedinečný alebo minimálne nevyzerať rovnako ako polovica planéty. A presne to vám zaručí originálne mikiny s potlačou. Ak zvolíte značku, ktorá si vytvára svoje vlastné designy a navyše šije mikiny v obmedzenom množstve, môžete si byť svojou jedinečnosťou istí. Ak ste úplnú milovníčkou originality a rozhodne vám nevadí byť stredobodom pozornosti, určite sa zamerajte na mikinu s farebnou potlačou. Niektoré značky dokonca ponúkajú možnosť kúpy celého setu, a tak si nebudete musieť lámať hlavu s doladením outfitu a necháte vyniknúť originálny dizajn.

Ako vybrať správnu mikinu?

Či už sa rozhodnete pre mikiny s kapucňou, mikiny s potlačou alebo pre predĺženú variant, vždy sa zamerajte na správny strih, kvalitu švov a prečítajte si tabuľku s rozmermi. Určite si tiež pozrite zloženie materiálu. Ak hľadáte mikinu vhodnú na šport, mala by byť mierne elastická so zložkou funkčného materiálu. A či si mikiny získali vaše srdce a nebojíte sa ich zakomponovať ani do každodenného outfitu vyberajte materiál podľa strihu a zamerajte sa hlavne na pohodlie.