Prečo urobiť check-in online?

Plánujete cestu okolo sveta alebo sa vydávate na svoj prvý let lietadlom? Nech už je to akokoľvek, pri kupovaní leteniek vás môže zaraziť takzvaný „check-in online“. Jedná sa obsluhy, na základe ktorého dostanete palubný lístok, teda konečnú letenku, ktorú ukážete v čase, keď budete nastupovať do lietadla. Check-in sa bežne vykonáva na letiskách, ale mnohé aerolinky začínajú ponúkať aj odbavovanie online. Je to však dobré použiť či sa radšej máme vydať na letisko skôr a odbaviť sa na letisku? 

Odbavovanie je neoddeliteľnou súčasťou každého letu. Bez odbavenie by sme nemohli nastúpiť do lietadla, pretože by sme nemali svoj palubný lístok (teda letenku). Ak patríte k ľuďom, ktorí letia lietadlom prvýkrát, iste viete, že na letisku sa doporučuje byť minimálne dve hodiny pred odletom. Ak sa však odbavujú online, nie je potrebné byť na letisku tak skoro. To je jedna z mnohých výhod check-inu online. 

Výhody check-inu online 

  • neskorýpríchod na letisko 
  • nemusísastáť v radoch 
  • automatickyprechádzatek odletovej bráne 

Výhod check-inu je veľa. Najviac sa vyzdvihuje to, že nemusíte chodiť na letisko tak skoro, ako ste predpokladali. Ak by ste si svoj check-in neurobili online, museli by ste odísť na letisko skôr, pretože ste museli stáť v radoch na odbavenie, ktoré sú bohužiaľ naozaj dlhé a zbytočne tým strácate čas. Okrem tejto výhody je výhodou to, že s palubným lístkom prechádzate bránami a prechádzate rovno k samotnej odletovej bráne. Nemusíte teda čakať na to, až vám palubný lístok dajú. Už ho máte, čo je rýchlejšie a praktickejšie. 

Nevýhody check-inu online 

  • nemožno hourobiťhneď pri kúpe letenky 

Raz nevýhodou online check-inu je to, že sa nedá odbaviť hneď pri kúpe letenky. Môžete sa odbaviť len pár dní pred odletom, väčšinou tri dni pred samotným odletom. Za skoršie odbavenie sa bohužiaľ platí.