Chia semienka – bohatý zdroj vápnika

Dodržiavanie pravidelného jedálnička je často ten najťažšia úloha, ktorý nám môže chudnutie dať. Príprava hlavných chodov zaberie veľké množstvo času. K tomu sa musí dbať na správne zložky v strave. Denne by sme mali predsa do svojho tela dostať potrebné množstvo vitamínov, bielkovín, vápnika, železa a iného. Kontrolovať si kvalitu a vyváženosť je však tak ťažké! Veľakrát je stravovanie práve to, prečo nemôžeme schudnúť ani o centimeter v páse či o jedno číslo na váhe.

Zdravý a pestrý jedálniček a jeho dodržiavanie ale predstavuje osemdesiat percent úspechu. Ak vytrváte, výsledky sa dostavia. Nevzdávajte to tesne pred cieľom. Aby ste to nevzdali, existujú tzv. Pomocníci pri chudnutí. Nejedná sa o žiadne kúzla či bylinky babičky bylinkárky. Jedná sa produkty, ktoré pomáhajú znižovať kilá pomocou toho, že vyvolajú pocit nasýtenosti. Nemáte sa teda tendenciu prejedať, ani si nakladať zbytočne veľké porcie hlavných jedál dňa.

Prevažne sa jedná o plody goji a šalvie semienka. Predovšetkým chia semienka zaznamenala v posledných rokoch zvýšenie obľúbenosti. Asi začalo čím ďalej viac ľudí posilňovať a stravovať sa zdravšie. Tento produkt je skvelý v tom, že obsahuje až o päťkrát viac vápnika ako napríklad mliečne výrobky. Navyše spolu s vlažnou vodou dodá nášmu telu pocit sýtosti. Vytvorí vnútri tela gél, ktorý zvnútra hydratuje náš metabolizmus. Vďaka tomu docielime dlhšieho udržanie našej energie. Pri akomkoľvek pohybe či športovej aktivite tak zo seba dáte viac než len sto percent. Spálite o oveľa viac kalórií ako pri bežnom tréningu. Väčšia porcia energia je teda vždy k úžitku, nie na škodu.

Hlavne kulturisti ocenia jednu vlastnosť, a to udržanie svalovej hmoty. Mimo vápnik v sebe semienka nesú aj vysoké percento bielkovín čiže proteínov, a bez nich sa svaly naozaj nezaobídu. Nielen, že nám potrebné bielkoviny dodajú, ale tiež nám ich pomôžu lepšie stráviť.