Svokrin jazyk do každého moderného interiéru

Zakomponovať do svojho príbytku moderné izbové rastliny je nevyhnutnosť. Predsa len stoja nielen za živosťou interiéru, ale tiež pridávajú na toľko potrebnej a žiadanej útulnosti. V prípade, že si nie ste istí tým, akú rastlinu zvoliť, prípadne pre akú izbovku sa rozhodnúť, stojí za zváženie svokrov jazyk. Nebojte, nebude vám pripomínať vašu svokru, ale bude naozaj pekným a nenáročným parťákom, ktorého prítomnosť si zamilujete.

Tenura alebo svokrin jazyk

Svokrin jazyk sa dostal do povedomia ľudí pod mnohými rôznymi názvami. Napríklad pod pojmom tenura. Hovoríme však stále o jednej a tej istej rastline, ktorá je nenáročná a ktorá nevyžaduje prakticky žiadnu starostlivosť, napriek tomu dokáže byť krásna po mnoho rokov.

Aj keď nehovoríme o rastline, ktorá by kvitla do všetkých farieb dúhy, hovoríme o izbovej rastline veľmi dekoratívne, ktorá sa hodí prakticky kamkoľvek. Je vždyzelená čiže nikde nebude narušovať celkový vzhľad príbytku. Má polodužnaté listy, vďaka čomu nevyžaduje toľko vody a tak častú zálievku, listy sú navyše s nepravidelnými tmavými pruhmi.

Ako čistička vzduchu

Ak ste premýšľali nad tým, že si jedného dňa zaobstaráte čističku vzduchu, môžete od tohto nápadu upustiť. Svokrin jazyk totiž funguje podobne ako čistička – tiež zbavuje vzduch škodlivých látok, ktoré sa do interiéru môžu dostať napríklad otvoreným oknom a potom sa môžu uchytiť v tapetách, na kobercoch alebo v linoleu.

Zvládne sucho aj škodcov

Ako už bolo spomenuté, svokrin jazyk je naozaj ostrieľanou izbovou rastlinou, ktorá si poradí prakticky so všetkým, čo jej pripravíte. Pokiaľ ju zabudnete zaliať, poradí si so suchom. Ak ju napadnú škodcovia, poradia si aj s nimi. Je veľmi skromná.

Avšak existujú veci, ktoré jej doslova prekážajú, a to napríklad to, keď stoja vo vode. Zabraňuje to v jej raste a prispieva k skorému uhynutiu koreňov čiže k celkovému úhynu rastliny.