Ako sa zbaviť vírusov a baktérií v domácnosti. Pomocníkom je nielen klasická dezinfekcia

Neustále je na nás naliehať, aby sme si dezinfikovali ruky a dbali na zvýšenú hygienu. Aj keď si ale ľudia umývajú ruky viac ako kedykoľvek predtým, na svoju domácnosť bohužiaľ zabúdajú. Lenže aj v ich domácnosti sa môže nachádzať celá kopa vírusov, baktérií a tiež plesní, ktoré sú zdraviu škodlivé. Na dezinfekciu svojho príbytku by sme rozhodne nemali zabúdať. Nemusíte však nutne otierať všetky kľučky dezinfekciou, ktorá vám zrovna nevonia. Spôsobov, ako sa zbaviť nevítaných hostí spôsobujúcich zdravotné problémy je viacero.

Ako sa zbaviť plesní

Medzi najviac nebezpečné nevítané hosťami patrí plesne, o tom niet pochýb ani sporu. Príčinou ich vzniku je väčšinou nadmerná vlhkosť, ktorá plynie z orosených okien. Bohužiaľ zbaviť sa plesní natrvalo je beh na dlhú trať. Prostriedky, ktoré možno na ne zaobstarať, totiž väčšinou odstraňujú piesne len z povrchu, nie zvnútra povrchu. Onedlho sa tak môžu vyskytnúť znova, aj keď sme dúfali, že sme s nimi zatočili.

Podľa odborníkov je najlepšie, keď sa im už budeme snažiť predchádzať. Začať by sme mali už pri montáži okien. Ak sa však plesne objavia, je potrebné ich dostať preč „aj s koreňmi“, teda je dobré dané miesto obrúsiť a znovu vymaľovať.

Zakomponujte do interiéru meď

O čom sa dnes už moc nehovorí, čo je škoda, je meď, ktorú by sme rozhodne mali dostať do interiéru. O jej pozitívnych účinkoch už vedeli aj staroveké civilizácie. A aj dnešné výskumy potvrdzujú, že meď účinne bojuje s vírusmi a baktériami. Preto sa oplatí investovať popredne do medených kľučiek či iných prvkov, ktorých sa v domácnosti dotýkame najviac. Znížime tak riziko toho, že sa v našej domácnosti budú baktérie a vírusy držať dlhú dobu.

Investujte do termostatického vytvrdzovania polymérov V súčasnej dobe je možné investovať do špeciálnych povrchov, ktoré nechávajú mikróby zmiznúť. Patrí k nim napríklad technológie termostatického vytvrdzovania polymérov.