Móda podle influencerek. Co vám rozhodně nesmí chybět?

Sociálne siete sú dnes plné tých, ktorí svojím počtom sledujúcich atakujú hodnotu sto tisíc, dvesto tisíc alebo napríklad aj milióna sledujúcich. Presne týmto ľuďom, ktoré sleduje veľké množstvo ľudí a ktorí tým pádom majú možnosť „ovplyvňovať“ názory viacerých ľudí, sa hovorí influenceři. Kým u niektorých je zameranie rýdzo na zvieratá, u iných zase na rodinu. A nájdu sa aj takí, ktorí sa zameriavajú rýdzo na módne odvetvia. Väčšinou sa jedná o ženy, ktoré svojim štýlom do istej miery udávajú trendy.

Pokiaľ na Instagramu sledujete niektoré influencerky, ktoré sa zameriavajú na módu a ktoré svojím spôsobom udávajú módne trendy, pretože dostávajú do podvedomia konkrétne kúsky, o ktoré je razom záujem, asi by ste dokázali vymenovať niekoľko modelov, z ktorých sa stal hotový hit.

Oversized saká

Jedným z hitov, ktoré na svojom profile propaguje napríklad manželka najznámejšieho českého moderátora Monika Marešová, sú oversized saká. Ide spravidla o klasické vypasované sako, ktoré vlastní skutočne každá druhá žena. Je väčšinou väčšie veľkosti, avšak to na ženskosti neuberá. Práve naopak. Ak sa vie skvele skombinovať so zvyškom outfitu, razom je vykúzlenie veľmi príťažlivý look.

Chelsea topánky

Chelsea topánky čiže tiež chelsea boots – to je ďalší trend, ktorý sa zapísal do povedomia pred niekoľkými rokmi. A asi by tento trend bol dávno preč, ak by tento typ obuvi nenosilo také množstvo influencerů. Chelsea topánky čiže topánky, ktoré majú po stranách gumu, sú naozaj jedným veľkým hitom a dnes sú k dostaniu v celej množstvu prevedení. Učarujú vám farebné kúsky alebo skôr stavíte na klasickú čiernu?

Pánske košele

Dávno sú preč doby, kedy boli pánske košele rýdzo pre pánov. Dnes skrátka môžu pánske košele nosiť tiež dámy. A ty sa toho rozhodne neboja! Samozrejme je veľmi dôležité tento pomerne extravagantný prvok skombinovať. Nechcete predsa zabiť ženskosť, ktorá by naopak mala vyplynúť na povrch.