Náramky a ich typy. Vyznajte sa vo svete šperkov

Kupovať si náramok nie je tak jednoduchá záležitosť, ako si človek myslí. Nie je to len šperk, je to doplnok, ktorý zdokonalí outfit. Väčšinou sa náramky dávajú darom k výročiu, k narodeninám alebo len tak – z lásky. V takýchto prípadoch sa preferujú predovšetkým strieborné náramky srdce, ktoré vyjadrujú spomínanú lásku. Keďže sú náramky tak veľmi obľúbeným typom šperkov, prezraďme si typy náramkov, s ktorými sa môžete stretnúť.

Bangle náramky

Ak by sme mali hovoriť o bangle náramkoch, hovoríme o neohybných, kruhových alebo mierne oválnych tvaroch náramkov, ktoré sú väčšinou zdobené. Veľakrát sú zdobené drahými kameňmi, diamanty alebo v prípade bižutérie inými podobnými aplikáciami.

Náramky s príveskami

Samozrejme sa na trhu stretnete aj s veľmi obľúbenými typmi náramkov, a síce s náramky s príveskami. Prívesky dnes majú mnoho rôznych tvarov. K obľúbeným patria predovšetkým strieborný prívesok srdce, ktorý dostávajú ženy od svojich partnerov. Jednotlivé prívesky sú mnohokrát symbolom a sú pre vlastníka veľmi dôležité. Veľakrát náramky a ich prívesky zobrazujú konkrétnej osoby alebo miesta.

Cuff náramky

Stretnúť sa môžete aj s takzvanými cuff náramky, ktoré sú veľmi podobné spomínaným bangle náramkom. Jediný rozdiel medzi nimi je v tom, že cuff náramky nie sú uzatvoreným kruhom alebo oválom. Kruh nie je úplne uzavretý, väčšinou v sebe ukrýva medzeru a konce náramkov sú zdobené aplikáciami.

Reťazové, retiazkové náramky

K najčastejšie sa vyskytujúcim náramkom patrí predovšetkým reťazové, retiazkové náramky. Vzniknú spojením jednotlivých článkov, väčšinou výhradne kovových. Vyrába sa z rôznych typov kovov, väčšinou sa líšia svojimi rozmermi a veľkostí krúžkov, z ktorých sú vytvorené.

Korálkové náramky

V posledných rokoch výrazne stúpla popularita korálkových náramkov. Väčšinou bývajú náramky rozpínavé, čo zaisťuje flexibilitu náramku. Veľakrát bývajú doplnené nejakú aplikácií, drahokamom alebo zaujímavým príveskom.