Navštívte Mombasu a Zanzibar a dotknite sa šeliem!

Žijeme v skvelej dobe! Dneska sa dá počas osemdesiatich dní skutočne precestovať celý svet, a to za veľmi priaznivé ceny. Ak aj vy milujete cestovanie, určite deň čo deň premýšľate, kam sa zase vydáte. Ak vás už chladnejšie počasie nebaví, mali by ste si zájsť niekam za slniečkom – a že tých miest ale je! Je len potrebné, aby ste si odpovedali otázku, či ste aktívny cestovateľ alebo či uprednostňujete váľanie sa na pláži. Ak ste milovník váľanie sa, mali by ste sa vydať napríklad na Kubu, do Brazílie alebo do Dominikánskej republiky či do Venezuely, ale ak na dovolenke vyhľadávate dobrodružstvo, ponúka sa nielen Thajsko, ale taky Afrika.

Konkrétne Afrika je miesto, kam by ste sa raz v živote mali rozhodne vydať. Je to totiž úplne iný svet. Nielen, že tu žijú úplne iní ľudia, než ktoré stretávame denne na ulici, ale dá sa tu zažiť niečo, čo sa nikde inde zažiť nedá.

Vyjdite si na safari a dotknite sa šeliem!

Každý, kto sa ocitne v Afrike, sa plánuje vydať na safari. Je to zážitok na celý život, aj keď to nie je práve lacná záležitosť a ani dvakrát bezpečná aktivita. Ak sa rozhodnete vydať na safari, uvidíte šelmy vo voľnej prírode a samozrejme nielen tie! Lenže práve tie šelmy sú pre vás najviac nebezpečné. Keďže sa vyskytnete na ich území, nemusí si to dobre vyložiť.

Okrem levov alebo gepardov či leopardov na safari uvidíte i voľne žijúce žirafy alebo slony či zebry a antilopy. Je tých druhov exotických zvierat skutočne veľa, málokto by ich všetky spočítal na prstoch jednej ruky.

Aké oblasti stojí za to?

Najčastejšie sa jazdí do Kene, ale okrem Keni by ste mali dať šancu aj Zanzibaru alebo Mombase. Práve tu sa okrem safari môžete vydať zaplávať si do teplého oceánu, môžete tu preskúmať koralové útesy alebo sa môžete prejsť po čisto bielych plážach, ktoré len tak niekde vo svete nenájdete.