Pozor na to, čím kŕmite svojho psa. Zlá strava môže viesť k jeho úmrtiu

Máte doma psieho štvornohého parťáka? A akú stravou ho kŕmite? Aké granule mu doprajete? Zatiaľ čo niektorí majitelia psíkov si zistí všetko o strave, ktorú chcú psovi dať, iní bohužiaľ nie sú tak zodpovední a dávajú psovi to, čo im príde pod ruku. Ovšem veterinári varujú – zlá strava môže pre psa znamenať tiež smrť. Je potrebné starostlivo vyberať to, čím psa kŕmime.

Aktuálne je ponuka krmiva pre psov naozaj široká. Neustále narážate na nejaké nové druhy krmiva, neustále to reklamujú v televíziách. Mnohí majitelia z toho majú stres, nedokážu pre svojich štvornohých miláčikov vybrať ideálne krmivo tak rýchlo ako kedysi.

Aby ste však nekŕmili psa niečím, čo mu škodí, spýtali sme sa veterinárov na to, čím psy kŕmiť. Tí nám dali niekoľko rád, podľa ktorých jednoducho vyberiete krmivo aj pre vášho psieho maznáčika.

Vyhýbajte sa dochucovadlám a soli

Aj do psieho sveta zavítali najrôznejšie krmiva ekonomickej rady. Lenže u takýchto krmív si musíte dať pozor na ich zloženie. Nekupujte svojim psíkom krmivo, bez toho aby ste si zistili, čo je vo vnútri. Nevhodné sú najmä krmivá s dochucovadlami alebo so soľou. Práve to škodí trávenie a sú najčastejším alergénom.

Rad krmív má, aj keď sa to na prvý pohľad nezdá, v sebe soli až dvakrát viac ako toľko, koľko je pre dospelého psa stráviteľné a zdravotne prijateľné. Práve soľ obsiahnutá v obrovskom množstve soli je dôvodom, prečo psy toľko priberajú, prečo majú problém s cholesterolom alebo prečo je trápi zlý krvný tlak.

Pozerajte sa na obsah mäsa

Podľa prieskumov českí majitelia psíkov kŕmi svojich psov najčastejšie konzervami. Je však potrebné si u konzerv (a samozrejme aj u iných druhov krmiva) zistiť, koľko obsahujú mäsa. Sledovať obsah mäsa je dôležitý faktor, predsa len je pes mäsožravec a potrebuje dostatok živočíšnych bielkovín.

Okrem obsahu mäsa kontrolujte tiež to, ako sa pristupovalo k spracovaniu surovín. V ideálnom prípade by suroviny nemali byť moc spracované.