Je vám stále zima? Vieme, ako sa stopercentne zahrejete

Počas aktuálneho ročného obdobia vám môže byť ďaleko väčšia zima ako inokedy. Kým iným je počas zimy zima normálne, ničím výnimočná, nie je veľká, iní sa označujú za takzvané Zmrzlík, pretože im je zima aj pod dvoma perinami vo vydýchanej spálni. Ak patrí do druhej skupiny ľudí čiže k takzvaným zmrzlíkům, určite by vás zaujímalo, ako sa stopercentne zahriať, ako konečne vyhnať zimu zo svojich topánok. A my vám našťastie poradíme.

Keď vás nohy alebo ruky oziabajú, nie je to príjemný pocit. Bohužiaľ tento pocit teraz zažíva mnoho Čechov, preto im poďme poradiť, ako sa môžu stopercentne zahriať.

Jedlo je záchrana

Napadlo by vás, že vás pred zeboucíma rukami a nohami môže zachrániť jedlo? Aj keď to znie asi banálne, pravdou je, že je ideálny sa najesť, ak vám je zima. Nemusíte samozrejme jesť najrôznejšie tučné jedlá, stačí, keď si ohrejete polievku alebo uvaríte vývar, ktorý vás naozaj zahreje od končekov prstov až k hlave.

Špenát na zahriatie

Ak je vám zima naozaj často, pravdepodobne za to môže chudokrvnosť. A tak s ňou zatočte, ideálne s pomocou špenátu. Chudokrvnosť totiž znamená, že nemáte dostatok červených krviniek, špenátom ich však môžete doplniť. Samozrejme ak nie ste milovníkom tejto zeleniny, pomoct vám môžu aj rôzne potravinové doplnky. Prípadne je vhodné zvýšiť príjem listovej zeleniny ako takej.

Doprajte si spánok

Vedeli ste, že pri spaní sa reguluje pocit tepla a chladu? Mnohí ľudia si myslia, že sa počas spánku reguluje len pocit sýtosti alebo hladu, ale tiež sa reguluje aj naše teplota, respektíve spomínaný pocit chladu a tepla. Preto sa zababušte do perín a nejakú dobu v nich buďte.

Vyskúšajte zázvor

Vaším pomocníkom môže byť okrem iného aj zázvor. Preto si napríklad uvarte zázvorový čaj alebo si urobte zázvorovou kúpeľ, prípadne zázvorový zábal.