Vitamín C nenájdeme len v citrusoch, ale aj v iných potravinách. V akých?

Najmä počas jesene a zimy sa snažíme upevniť svoj imunitný systém. Predsa len na každom rohu na nás číhajú vírusy a baktérie, proti ktorým sa musíme chrániť a ktorým chceme vzdorovať. Ak patríte k ľuďom, ktorí chcú do svojho tela dostať vitamín C, ktorý je známy tým, že upevňuje imunitný systém, nezameriavajte sa len na konzumáciu citrusov. Na pultoch obchodov nájdeme celkom iné potraviny, ktoré obsahujú ďaleko viac množstvo vitamínu C než spomínané citrusy, o ktorých sa medzi ľuďmi tvrdí, že obsahujú vitamínu C najviac. Tak to ale naozaj nie je.

Aby ste do svojho tela dostali skutočne toľko vitamínu C, koľko telo potrebuje a vyžaduje, prinášame tipy na konkrétne potraviny, ktoré sa oplatí do jedálnička rozhodne zaradiť.

Jahody

Aj keď obdobie jahôd je už dávno za nami, pravdou je, že sa stále v obchodoch na pár jahôd narazíme. Urobte si preto zásobu, jahody sú skutočne to, čo vám upevní imunitný systém. Práve v jahodách sa totiž ukrýva obrovské množstvo vitamínu C, ktoré telo potrebuje, aby mohlo vzdorovať náporu vírusov a baktérií. Okrem toho jahody obsahujú aj vitamíny, minerály a ďalšie blahodarné a telu prospešné látky.

Ananás

Ananás mávame na stole hlavne počas vianočných sviatkov. Málokto však vie, že práve ananásy obsahujú obrovské množstvo vitamínu C. Podľa všetkého obsahujú tiež enzým zvaný bromelain, ktorý pomáha pri trávení bielkovín. Spomínaný enzým obsahuje len máloktoré ovocie a máloktorá potravina, ananás je jedným z mála.

Kaleráb

Vypestovali ste si tento rok na záhrade kaleráb? Potom ste urobili dobre, pretože práve kaleráb obsahuje obrovské množstvo vitamínu C v sebe. Okrem toho obsahuje aj ďalšie vitamíny, ako sú vitamíny B, K alebo A a E, ale tiež obsahuje aj ďalšie minerálne látky, ktoré telo potrebuje k svojmu správnemu a bezproblémovému fungovaniu.