Zachovajte ich krásu

Chladné počasie je v plnom prúde. Nosenie teplých svetrov sa stalo takmer každodennou záležitosťou. Vďaka ich častému nosenie vzniká taky častejšia potreba ich pranie. Vieme ale všetci veľmi dobre, že čím častejšie sa svetre perú, tým strácanie na svojej kráse a kvalite. Ako je teda prať, aby zostali čo najdlhšie ako nové?

Znalosť materiálu

Aby sme zvolili správnu techniku ​​a tie pravé pracie prostriedky na daný sveter, je nutné dobre poznať z akého je materiálu. Preto je dobré nestrihať na oblečenie štítky umiestnené na vnútornom šve. Tu sa totiž dozviete, z akého materiálu daný kúsok presne je a tiež odporúčanú teplotu prania.

Kašmír

Ak sa dočítate, že váš svetrík je z kašmíru, môžete sa radovať, pretože ste majiteľkou veľmi kvalitného a dosť aj drahého kúsku. Tu je nutné si ceduľku pozorne prečítať. V dnešnej modernej a uponáhľanej dobe tam určite nájdete, ako tento sveter prať v práčke. My ale odporúčame urobiť si čas, a tento módny kúsok preprať v ruke. Nezaberie to veľa času a vy si môžete byť istí, že ho týmto spôsobom určite neponičíte. Perte vo vlažnej vode s čo najjemnejším pracím prostriedkom.

Ovčia vlna

Tu máme dve možnosti, ako sveter prať. Je možnosť prať v práčke, alebo si dať tú prácu a vyprať ho v ruke. My odporúčame ručné pranie. Môže sa ale stať, že vám na to nezostáva čas. V tomto prípade odporúčame prať na najšetrnejšie program a najmenším počtom otáčok. U väčšiny práčok, ale nájdeme program priamo s názvom VLNA, takže je potrebné voliť tento.