Päť tipov, čo si zbaliť do príručnej batožiny, keď idete na dovolenku

Doba dovoleniek stále ešte nekončí, čo znamená, že si veľká väčšina z nás ešte teraz alebo v blízkej dobe balí svoje kufre. Na týždennú dovolenku (či na ešte dlhšiu dovolenku) si väčšinou berieme nielen príručnú batožinu, ale aj klasický kufor, do ktorého sa zmestí oveľa viac vecí. Lenže neraz sa stalo, že sa kufor na letisku stratil, či už za akéhokoľvek dôvodu. V takejto situácii možno ľudí rozdeliť na dve skupiny, a síce na ľudí, ktorí začnú byť hysterickí, pretože stratia všetky svoje veci, ktoré potrebujú na dovolenke (kufre sa väčšinou nenájdu ešte v ten istý deň), a na tých, ktorí sú pomerne v pokoji , pretože vedia, že si do svojej príručnej batožiny zbalili všetko potrebné. Zaraďte sa tiež do druhej skupiny a choďte na dovolenku bez najmenšej starosti.

Otázkou ale je, čo si do takej príručnej batožiny schovať, zbaliť. Do kufra si balíme väčšinou všetko, otázkou ale je, čo si dať do príručného. Nevlezie sa doň všetko, navyše nemôžeme uvažovať ani tak, že si všetko kúpime na mieste. Pozrime sa teda na päť vecí, ktoré je vždy dobré v príručnej batožine mať.

Päť vecí do príručnej batožiny

  • Najnutnejšie je mať spodnú bielizeň. To asi nebudete chcieť hľadať v neznámej krajine, najmä pokiaľ sa ubytujete niekde na pláži či ostrove. Radšej majte spodnú bielizeň vo svojej príručnej batožine, ktorú budete mať vždy pri sebe. Vyvarujete sa nepríjemnému pocitu.
  • Multifunkčné šaty sú u žien nutnosťou. Jedná sa o šaty, ktoré je možné nosiť nielen do spoločnosti, ale aj na diskotéku, na pláž alebo na akékoľvek výlety.
  • Kontaktné šošovky alebo okuliare, prípadne roztok na šošovky. To je niečo, čo musíte mať neustále pri sebe či v príručnej batožine. Rovnako to platí s strojčekmi alebo s inými nutnosťami, bez ktorých sa nezaobídete, ale ktoré si zároveň nemôžete kúpiť.
  • Bez vlhčených obrúskov na dovolenku nejazdite. Jedná sa o multifunkčného pomocníka, ktorý sa hodí v úplne každej situácii. Nezáleží na tom, či idete na dovolenku do Českej republiky alebo do zahraničia, vždy prídu vhod.
  • Cestovná súprava na ústnu hygienu je nutnosťou. Aj keď je možné kúpiť sprchový gél alebo šampón v najbližších obchodoch alebo sa často nachádza aj v hoteloch, kefky a všetko potrebné na ústnu hygienu len tak niekde nedostanete. Majte to preto vo svojej príručnej batožine.