Výrobné mikrostřediska produkcie kávy Quintino’s vznikla ako prvá na svete

S Quintino ‚s sa spája naozaj veľmi neobyčajná káva. Mikrosřediska Quintino ‚s pražia naozaj len tie najlepšie a najkvalitnejšie kávové zrná Arabica, teda Premium Špeciality Grade klasifikovaná podľa stanov americkej asociácie Specialty Coffee Association of America, teda SCAA, ktorá sú získavané vždy čerstvá od farmárov a dodávateľov z odľahlých hornatých oblastí Indonézie.

Na veľkej rozľahlej oblasti indonézskeho súostrovia, ktoré robia viac ako 5.000 km vo svojej dĺžke sa pestuje prvotriedne káva a vďaka jej rozmanitosti majú tunajšie kávy z rôznych častí Indonézie svoju jedinečnú chuť i charakter. V jednotlivých regiónoch sa líšia aj obdobia zberu kávy až v rozmedzí šiestich mesiacov.

Tu sa sústreďujú na produkciu čerstvých jednodruhových zrnkových káv, zmesou káv Arabica a Robusta a ďalších druhov káv ponúkaných iba v limitovaných edíciách. Je tu vždy zaručený ich pôvod a existuje aj dostatok informácií ako o farmách, ako aj o ľuďoch, od ktorých sú získavané zelená kávové zrná. Záruka skutočnú sledovateľnosti pôvodu týchto káv je jasne daná.

Výhradným partnerom pražiarne Quintino ‚s v celej Európe je Qava coffee. Quntino ‚s pražia najvyberanejšie kávové zrná v Indonézii. Tá sú čerstvo dodávané priamo od miestnych farmárov. Jediným cieľom je vysoko nadpriemerné umocneniu zážitku a nezabudnuteľné každodenné chvíle sa šálkou výbornej kávy.

Quintino’s výrobné mikrostřediska vzniknutá prvá na svete

Quintino’s svoje vlastné výrobné mikrostřediska buduje na každej i tej najodľahlejšie plantáži indonézskeho súostrovia. Tým sa vytvára úzke väzby spolupráce priamo s farmármi, ktorí kávu pestujú. V týchto mikrostřediscích je vždy zelená káva starostlivo spracovaná a zasielaná ihneď priamo do vlastnej pražiarne, kde je bezprostredne po prijatí čerstvo pražené a balená ochranným systémom balenie kávy Q-fresh.

Vďaka veľmi úzkej spolupráci medzi komunitami existuje neustála spätná väzba, dochádza k prehlbovaniu získaného know-how a vo výsledku tiež k neustálemu zlepšovaniu kvality kávy. To potom umožňuje tunajšom farmárom pestovať presne takú kávu, akú preferujú jej oddaní milovníci po celom svete. V Quintino’s verí, že koncept Farmer Direct je najlepším spôsobom spracovania kávy a neustále zlepšovanie kvality a čerstvosti kávy je prínosom naozaj pre všetkých.