Čo vám pomôže pri opici?

Každý z nás si potrebuje niekedy oddýchnuť, potrebuje vypnúť, resetovať hlavu. Najčastejšie to je vtedy, keď toho máme v práci nad hlavu, keď nestíhame, kedy sa nám všetko sype. Práve v týchto chvíľach zatúžime po pravom večierku, na ktorom sa poriadne odviažeme. Lenže toto „vyrazenie z Kopejtko“ má svoju daň. Vďaka veľkému množstvo alkoholu, ktorý sme pili, sa ráno dostaví kocovina, ktorá nie je nič príjemné. Našťastie aj s týmto nepríjemným problémom sa dá bojovať. Ako?

Ak patríte k tým, pre ktorých je kocovina skutočne dobrá známa, mali by ste vedieť, ako s ňou zatočiť, aby vám nekomplikovala život dlho. Samozrejme na každého funguje niečo iné, ale rozhodne to stojí za vyskúšanie. Veď niektorý z našich tipov vám môže dosť pomôcť!

Tu sú tie najefektívnejšie rady, ktoré zaručene fungujú! Ak vaše telo neprijme jednu radu alebo ak sa vám jedna rada nebude zdať či páčiť, skúste inú – ale už s nepríjemnou opicou raz a navždy zatočte!

pomelo

Pomelo je bohužial sezónna pomocník. Objavuje sa na pultoch v obchodoch začiatkom zimy a počas februára sa opäť vytratí. Je to však ten najväčší citrus, ktorý je obrovskou zásobárňou vitamínu C. Okrem toho nám pomáha s trávením, úplne skvele podporuje náš žalúdok, preto po konzumácii pomela vám kocovina ľahko zamáva.

vývar

Tým najznámejším liekom, ktorý na opicu najlepšie účinkuje, je vývar. Samozrejme to musí byť ten kvalitný vývar, ktorý má skutočne grády. Pravý vývar sa varí minimálne dve hodiny v tlakovom hrnci, v bežnom hrnci sa varí pokojne tri až štyri hodiny.

Tento vývar je však skvelý aj pri nachladnutí.

čerstvý vzduch

Aj keď veľa ľudí len leží po akcii, nemôže sa pohnúť z postele, ten najlepší liek nás napodiv čaká vonku – čerstvý vzduch. Práve ten je totiž skvelým pomocníkom v boji proti nepríjemné opici. Bežte teda aspoň na nákup alebo na chvíľku si sadnúť na lavičku pred dom.