Zaujímavé múzeá, ktoré stoja v Prahe za navštívenie

Návšteva hlavného mesta nemusí byť iba o pamiatkach. Praha neponúka iba pamiatky, ale ponúka toho oveľa viac. O matičke miest sa hovorí, že je to mesto, ktoré nikdy nespí, čo znamená, že ponúka svojim turistom mnoho možností. Tí, ktorí milujú históriu, najskôr zavítajú predovšetkým k pamiatkam, ale tí, ktorí po pamiatkach neprahnú, môžu zavítať na krásne vyhliadky, ktoré umožňujú splniť pocit, že Prahu máme ako na dlani. Pokiaľ ale patríte k tým, ktorí chcú navštíviť rôzne tunajšie inštitúcie, konkrétne múzeá, ktoré sú nevšedné, odporúčame navštíviť nižšie zmienené miesta, ktoré vás budú fascinovať.

Praha je plná inštitúcií, ktoré stoja za navštívenie. Deti si zamilujú napríklad Kráľovstvo železníc, kde sa nachádza nespočetné množstvo vlakov, vlakových spojov, železníc a mnohých podobných súvisiacich vecí. Praha však nie je miesto len pre deti, uchvátení budú aj dospelí, ktorí sa zamilujú do tunajších múzeí, ktoré skutočne jedného človeka až fascinujú.

Illusion Art Museum Prague

Pokiaľ sa budete potulovať okolo Staromestského námestia, zamierte napríklad do Illusion Art Museum Prague, teda do múzea ilúzií, kde vás čaká mnoho dych vyrážajúceho. Múzeum sa nachádza takmer naproti pražského orloja a má dve poschodia. Prvé poschodie je plné klamov a ilúzií, do ktorých sa zamilujete. Súčasťou múzea sú nielen 3D obrazy, ktoré dokážu človeka fascinovať a dokážu ho prinútiť k zamysleniu, ako niekto niečo také môže vlastne vykúzliť, a to nie na plátne, ale rovno na stene alebo na podlahe. Súčasťou prvého poschodia sú aj iné zaujímavé klamy, ktoré človeka uchvátia.

Druhé poschodie je zamerané na umenie, konkrétne na diela človeka, ktorý za múzeom stojí. Ide tiež o pomerne zaujímavé poschodie múzea, avšak je pravda, že človek si viac zamiluje optické klamy a ilúzie, ktoré majú úspech na sociálnych sieťach.

Technické múzeum Praha

Páni si zamilujú najmä pražské Technické múzeum, ktoré je otvorené aj počas štátnych sviatkov. Pokiaľ spadáte do skupiny ľudí, ktorí sa zaujímajú o techniku, o to, ako šiel čas s vymoženosťami a vynálezmi, je toto miesto pre vás to pravé. Vstup do múzea nestojí veľa, dokonca sú na stránkach múzea vypichnuté dni, počas ktorých je vstupné znížené.