Štyri tipy, ako ušetriť pri cestovaní

Dnes je cestovanie veľmi atraktívna činnosť, ktorú by človek najradšej vykonával neustále. Je však pravdou, že cestovanie ako také je niekedy trochu drahšou záležitosťou, pokiaľ sa vydávate napríklad do takej Ameriky alebo prípadne do iných podobných kútov sveta. Treba však dodať, že pri cestovaní možno aj rapídne ušetriť. Je len potrebné vedieť, ako. Pokiaľ sa rozhodnete vycestovať do zahraničia, ponúka sa otázka, ako teda pri cestovaní ušetriť. Aj keď sa chcete rozšupnúť, chcete prísť s troškou ušetrených peňazí, ktoré ste si tak dlho odkladali. A my pre vás máme rovno štyri tipy, ktorých sa oplatí držať.

Jedzte mimo centra

Či už budete v Taliansku alebo vo Francúzsku, nikdy nejedzte priamo v centre diania. Rozhodne jedzte vždy v okolitých častiach mesta či vo štvrtiach, ktoré nemožno považovať za centrum. V centre sú ceny vždy premrštené, v centrách sa skrátka chce zarábať na turistoch, ktorí do daných destinácií prídu.

Veľakrát je možné týmto spôsobom ušetriť aj niekoľko stoviek korún denne, v okolitých častiach mesta je navyše jedlo oveľa chutnejšie, porcie väčšie, navyše na jedlo nikdy nečakáte v dlhých radoch.

Nekupujte si balenú vodu

Aj keď piť potrebujete, neznamená to, že si neustále musíte kupovať balenú vodu. Nemusíte. Stačí, keď využijete pítok, ktorý nájdete po ceste. V každom meste sa nachádza dostatok pítok, z ktorých si môžete načapovať vodu, ak potrebujete. Nikde to nie je zakázané, je to úplne bežné.

Všetko kúpte vopred online

Aj keď by ste stáli pred daným miestom, radšej vonku počkajte ešte pár minút a kúpte si vstupenku alebo lístok online. Vyjde vás to o niekoľko desiatok percent lacnejšie. Najmä v Londýne sa oplatí všetko kupovať online, avšak tento hit lacnejšieho online nakupovania sa dostáva aj do Česka. Dáta v mobile sa teda dnes rozhodne oplatí mať, nemyslíte?

Zistite si voľné vstupy

Vedeli ste, že snáď každé múzeum na svete má dni, počas ktorých je vstup úplne zadarmo? Využite to, zistite si to a ušetrite tak aj niekoľko tisíc korún počas svojho spoznávania iných destinácií.