Koľko stojí luxusné byty v Prahe?

Luxusné byty v Prahe sú veľmi nákladnou záležitosťou, ale ak na to máte peniaze, budete vo veľkom luxusu, ktorý vám budú všetci závidieť.

Medzi luxusné nehnuteľnosti patrí byty, vily, rodinné domy, činžovné domy, kancelárie a obchody v tých najlepších lokalitách Prahy. Ak zvažujete kúpu niektorej tejto nehnuteľnosti, určite sa obráťte na realitnú kanceláriu. Predsa len, mesačný nájom sa pohybuje okolo 30 000 Sk – 50 000 Sk a cena, ak si chcete byt kúpiť, sa môže vyšplhať aj na sumu cez 30 000 000 Sk.

Realitná kancelária vás prevedie celým procesom, ktorý kúpa bytu v Prahe obnáša.

O cene naozaj nežartujem. Byt 5 + kk, 2 parkovacie státie, 252 metrov štvorcových v Prahe 6 – Bubeneč,

Nákladne vybavený byt s balkónom a výhľadmi do priľahlého parku sa rozkladá na celom 2. poschodí Villy Atrium Bubeneč, moderného projektu dvoch elegantných presklených viladomů o púhych 10 bytových jednotkách. Nadčasový dizajn a prvotriedna kvalita sú všadeprítomné.

Avšak cena je veľmi vysoká. 38 300 000 Sk.

Neviem, či máte veľa peňazí, ale ak ste zablúdili až na tieto stránky, peniaze by nemali byť vaším nedostatkom. Nemôžete počítať s luxusným bytom, pokiaľ naň nemáte financie. Predsa len, kúpa, údržba …

Staršie alebo novostavba

Luxusné byty nemusí byť iba v novostavbe. Uvedieme si tu niekoľko pre a proti, aby ste sa mohli správne rozhodnúť.

Nový dom poskytuje záruku kultivovaného prostredia (pekná chodba a moderné výťah), ponúka zabudované garáže a veľa ďalších výhod, ale byty v novostavbách bývajú až o tretinu drahšie, práve kvôli kvalitnému a modernému prevedení.

Môžete si teda kúpiť buď menší byt v novostavbe alebo v staršej stavbe. V oboch prípadoch je najlepšie preveriť stav objektu priamo s odborníkom. Musíte si uvedomiť, že s bytom kupujete časť domu a hlavným predpokladom pre kvalitné bývanie je záujem ostatných na dobrom udržiavanie nehnuteľnosti. Preto nezáleží ani tak na starobu stavby, ako na ľuďoch, ktorí tam s vami budú bývať.