Obutie ale napriek tomu bosí

Myslíte si, že v rámci obuvi už bolo všetko vymyslené a nejde prísť s niečím novým? Tak to sa veľmi mýlite. Na trh prišli prevratné topánky. Volajú sa barefoot.

Tieto topánky sú prevratným kúskom vo svete obuvi. Ak by ste na nich hľadali vysokú podrážku alebo dokonca podpätok, hľadali by ste márne.

Topánky totiž majú jeden jediný úlohu a to napodobniť chôdzu bez topánok, teda naboso. Topánky sú veľmi pohodlné vďaka širokej špičke. Nikde vás nebudú tlačiť a vy ich na nohe vlastne ani neucítite. Vzhľadom k tomu, že topánky vlastne nemajú podrážku, ako ju poznáme, môže byť pre vás chôdza v týchto topánkach trochu zvláštne.

Ucítite každý kamienok či nerovnosť na zemi, vďaka tomu sa dostaví masáž reflexných bodov na vašich chodidlách. Hoci sa to nezdá, vďaka tejto obuvi budete posilňovať svaly na celých nohách.

Prečo si ich zaobstarať

Ako všetci vieme, chôdza naboso je pre naše nohy a celé telo veľmi zdravá. Ľudia sa k nej začali vracať. Ale kto by sa chcel po meste promenádovať len tak bez topánok že. Predsa len rozpálené chodníky a sem tam aj nejaké to sklo nie je príjemné stretnúť. Preto sú tieto topánky veľkým hitom a to sa odráža aj na ich cene. Preto je potrebné si rozmyslieť, či túto bosou chôdzu zvládneme, nie je to totiž pre všetkých. Niekto si už na pohodlnosť topánok tak zvykol, že pri bosé chôdzi zistí, že ju vlastne nezvláda.

Je potrebné si uvedomiť, že nás tieto topánky od možných zranenia chodidiel neuchráni a preto tu obzvlášť platí pravidlo pozerať sa, kam šliapete.