Ako odstrániť žuvačku z podrážky topánok?

Topánky sú pre nás jedna radosť. Predovšetkým ženy si na ne dbajú a chcú mať od každého druhu topánok aspoň jeden pár. Lenže mať takéto botové kráľovstvo je aj otázka peňazí. Preto keď sa už pustíme do takého kráľovstva, mali by sme mať na pamäti, že je nutné sa o topánky tiež dobre starať. Biele tenisky musíme opatrovať, a keď už sa nám podarí, že ich nechtiac zašpiníme, musíme vedieť, ako ich dobre a efektívne očistiť. Rozhodne by sme ich nemali hádzať do práčky, pretože pranie nám samo o sebe topánky vážne ničí. Radšej by sme to mali skúsiť predovšetkým s obľúbenými čistiacimi prostriedkami alebo inými fígľami, ktoré nám efektívne odstránia špinu z krásnych bielych tenisiek. Pri kožených topánkach by sme mali dbať na to, aby sme sa vyhli nejakým škrabancom, ktoré idú tiež ťažko dole. Navyše kúpa rôznych prípravkov na odstránenie takýchto nečistôt nie je práve lacná záležitosť.

Či už budete mať vo svojom botníku akékoľvek kúsky obuvi, možno by ste sa mali zamerať na to, aby ste skontrolovali aj podrážky topánok. Veľakrát sa totiž stane, že napríklad šliapnete do žuvačky. Odstraňovať žuvačku rúk je pekne nehygienické a nechutné, lenže ako takú zaschnutú žuvačku od podrážky odlepiť? Tento problém by ste určite neriešili, avšak keď sa pri každom kroku prilepíte k zemi, rozhodne vás také chvíľky začnú štvať, preto sa rozhodnete konať. Ako si teda s týmto problémom poradiť?

Najlepší pomocník je igelitové vrecko!

Mnoho ľudí by určite skúsilo množstvo prípravkov, vďaka ktorým by skôr zničili podrážku, než odlepili žuvačku. Túto problematiku ide navyše rozlúštiť úplne jednoducho, pretože na to stačí iba igelitové vrecko, ktoré máte doma. Obaľte si topánku v igelitovom vrecku a potom pritlačte vrecko k žuvačke. Poriadne sa snažte žuvačku na vrecko prilepiť. Potom celú topánku v sáčku hoďte do mrazničky a po niekoľkých hodinách topánku z mrazničky vyberte. Pri odstránení vrecka sa žuvačka odlúpne spoločne s ním a máte po probléme!