Hrantíky na jeseň bez kvetov? Kdeže. Niektoré kvety znáša chlad dobre, navyše pekne vyzerajú

Počas jesene s ťažkým srdcom zazimováváme rastliny, ktoré doteraz zdobili naše okenné parapety. Mnohí sú skrúšené z toho, že až do jari nebude na ich okenných parapetoch nič, čo by zaujalo. Lenže je potrebné si uvedomiť, že existujú kvety, ktoré sa dobre s chladom znáša. Zazimujte teda muškáty, ibišteky alebo podobné kvety, do kvetináčov však zasaďte jesenné trvalky, ktoré sa dokonca dobre znesú aj s teplotami pod nulou. Mnohé z nich vám teda budú robiť parádu aj počas prichádzajúce zimy, treba vydrží až do Mikuláša!

Okrasné papričky prinesú farby na okenné parapety

Ak túžite po niečom farebnom, odporúčame do kvetináčov zasadiť okrasné papričky, ktoré sú svojimi farbami preslávené. Zohnať ich môžete červenej, žltej alebo taky oranžovej, krásne idú ruka v ruke treba s okrasným kapustou, okrasnými kel alebo napríklad s ozdobnými baklažány. Papriky nie sú len jedlo, to už dávno neplatí, dnes poslúži aj ako skvelá jesenné dekorácie.

Okrasné papričky sú miniatúrne, osádzať ste s nimi hrantíky mohli už počas neskorého leta.

Sirôtky ako krehké kvetiny

Aj keď sa o maceškách povráva, že to sú veľmi krehké kvetiny, pravdou je, že majú veľa tuhý korienok. Vydrží na okenných parapetoch v kvetináčoch aj počas chladnejšieho jesene. Často si ich ľudia pokladajú na hroby pri Všetkých svätých. Svoju inakosťou a zaujímavostí však skrášlia nejeden hrantík na okennom parapetom.

Vres je typicky jesenné kvetinou

Ak by sme mali spomenúť typicky jesenné kvetinu, spomenuli by sme vres, ktorý rozhodne patrí do kvetináčov na okenné parapety. Nájdete ho v ružovom, fialovom a tiež v bielom prevedení. Typické je pre neho to, že je odolný voči nízkym teplotám, taky je nenáročný na pestovanie. Ku svojej spokojnosti potrebuje len dostatok svetla a taky bohatú zálievku. Veľmi pekne vyzerá s cyklámeny, ktorí sú tiež známi tým, že sú milovníkmi nízkych teplôt.