Naštartujte svoj metabolizmus každé ráno s citrónom

Každodenný rituál každého z nás začína úplne inak. Väčšina sa však zhodne na tom, že zaspí a nestíha do práce, a tak do seba hrkne len obľúbené kafé a PADI bez raňajok do práce. Možno si niekde v pouličnej pekárni kúpi čerstvý croissant alebo také tie teraz veľmi populárny donut šišky, ktoré jedol Homer v obľúbenom animovanom seriáli Simpsonovci. Ovšem ono to nie je práve dobrý štart dňa. Na stravu by sme mali riadne dbať, pretože následne sa nám to nemusí zrovna vyplatiť.

Ovocie primiešajte do každej vašej raňajky, na ktorú si riadne privstanete, pretože to skrátka vaše telo od vás očakáva. Vypite si pohár vody s citrónom a bežte plní energie ústrety normálnemu pracovnému dňu, ktorý bude predsa len trochu kvalitnejší, pretože ste vstali tým správnym spôsobom. Ak sa pýtate, prečo sa má raňajkovať práve voda s citrónom, má to nielen blahodárne účinky na naše chudnutie, ale tiež je to zaručený zdroj vitamínu C. Má však tiež skvelé detoxikačné účinky!

Do leta vám pomôže zaručene schudnúť!

Väčšinou ženy si na tento zvyk rýchlo naň navyknúť, pretože sa rozhodli schudnúť do letných mesiacov, ktoré sa naozaj rýchlo blížia. Ovšem každá by mala mať na pamäti, že sa jedná iba o akéhosi sprostredkovateľa, nie o zaručenú vec, v ktorej naozaj tkvie čaro celého chudnutia. Citrónová voda nám dopomôže k zrýchleniu metabolizmu a následné spaľovanie kalórií pôjde o niečo lepšie a hlavne rýchlejšie. Navyše nám vždy po ránu dodá potrebný vitamín C, a tak naša imunita bude úplne odolná voči nepríjemnostiam daného napríklad aj daždivého dňa. Okrem iného však citrón vyženie z nášho tela tiež škodlivé látky. Detoxikačný účinok je teda taktiež zaručený.

Pri tomto zvyku sa však nesnažte o žiadnu drastickú diétu spojenú práve s touto citrónovou detoxikáciou. Ak by ste všetku svoju konzumácii nechali iba na citróna, vaše telo by nereagovalo zrovna dobre a boli by ste v otázke zdravia naozaj pridaní.