Záležitosť, ktorá vie divy nielen s telom, pridať jej môžeme aj do pokrmov

Už ste počuli o malom veľkom zázraku menom kokosový olej? Je to absolútna vychytávka, jeho použitie je veľmi univerzálny. Možno na ňom pripraviť palacinky, použiť ho ako výživu pre naše unavené a poničené vlasy alebo bieliace prípravok na zuby.

Kokosový olej je silný antioxidant

Preukázal aj veľmi nádejné výsledky v rámci výskumu Alzheimerovej choroby. Z tohto dôvodu býva zaraďovaný na zoznamy tzv. Brainfood, potravín pôsobiacich na výživu mozgu. Medzi jeho účinky patrí napríklad schopnosť mierniť príznaky ekzémov vrátane lupienky a akné, ďalej potom vykazuje zaujímavé výsledky pri liečbe cukrovky II. typu, pri problémoch so štítnou žľazou, spomaľuje aj tvorbu vrások a mierni tvorenie tzv. stareckých škvŕn. Panenský kokosový olej má krémovo-tukovú konzistenciu a je bežne dostupný v predajniach zdravej výživy a niektorých ďalších obchodoch, veľmi často v BIO kvalite.

Panenský olej obsahuje vitamíny A, E, malé množstvo vitamínu C a cenné mastné kyseliny, predovšetkým kyselinu laurovou. Kokosový olej sa pomerne dobre vstrebáva a hodí sa k používaniu čoby vyživujúci nočný krém, dobre nahradí aj telové mlieko a ošetrujúce prípravky po depilácii. Niekedy je odporúčaný aj na odlíčenie. Vynikajúci je aj proti lupinám, pri suchej vlasovej pokožke aj ako kondicionér. Zábaly pôsobí proti lámavosti vlasov, trhajúcimi sa končekom a tiež proti vypadávaniu vlasov. Možno vás to veľmi prekvapí, ale kokosový tuk sa osvedčuje aj v starostlivosti o ústnu dutinu, kedy ho po klasickom čistení nanesiete na kefku a zuby opäť vyčistíte.