Zázračnosť obsiahnutá v plodoch goji

Sladkosti, sladkosti a znovu sladkosti – máme na ne neuveriteľnú chuť predovšetkým vtedy, keď sa snažíme začať so zdravým životným štýlom. Dbáme na vyvážený a pestrý jedálniček, avšak banány alebo pomaranče na desiatu nám naozaj chuť na sladké nezaženú tak, ako sme sa domnievali.

Zrovna v okamihu, keď si vyberáme v supermarketoch biopotraviny, ovsené vločky alebo chia semienka, objaví sa za rohom zľava na obľúbenú mliečnu čokoládu. Hriechom by bola samotná kúpa, ale aj ponechanie čokolády v regáli napospas iným ľuďom, pretože za takú cenu sa skrátka musí kúpiť.

Ak sa k vám dostaví pokušeniu v podobe sladkostí, nepodliehajte im. Našťastie existuje potravina, ktorá vás chuti na tieto nezdravé veci rada zbaví. Jedná sa o plody goji.

Plné vitamínov aj iných minerálnych látok

Plody kustovnice čínskej (tak znie správny názov tohto zázraku) dodá pocit nasýtenosti. Nemáte potrebu sa teda prejedať a pocit hladu sa nedostaví tak rýchlo ako zvyčajne. Keďže tiež napomáhajú k rýchlejšiemu spaľovaniu tukov, ocenia túto potravinu aj tí, ktorí sa už dlhšiu dobu snaží schudnúť. Ak ju pridáte do svojho jedálnička, môžete si byť istí, že čoskoro spozorujete výsledky. Táto superpotravina 21. storočia v sebe nesie aj veľký podiel betakaroténu. Radí sa teda medzi najlepšie antioxidanty vôbec. Ak si ju nepridáte do svojich jedál dňa, je možné ich nájsť aj ako súčasť doplnkov stravy.

Plody goji nepomáhajú len pri chudnutí, ale tiež posilňujú našu imunitu. Sú totiž obrovským zdrojom vitamínov, a to prevažne C pre pleť, B pre pamäť a E proti starnutiu. Obsahujú taktiež veľké množstvo látok, ktoré telo vyžaduje. Najmä sa jedná o zinok, vápnik, fosfor či železo.

Potravina teda nie je pre naše telo ničím škodlivá, naopak je pre telu veľmi prospešná. Odporúča sa aj ľuďom s poruchami spánku, pretože úplne odbúrava stres a spánok je od tej chvíle vždy kvalitnejšie a lepšie.