Na motýlí ostrov uprostred Bodamského jazera

Vydáte sa tu štýlovo pomocou loďky, alebo sa vyberiete na cestu svojim autom? Insel Mainau je považovaný za kvetinový ostrov, na ktorom budete mať dostatok priestoru na relaxáciu a príjemnému odpočinku.

Kvetinový páv je len veselé privítanie

Na ostrove Mainau milujú prírodu a jej ušľachtilú podobu. Vydajte sa tu počas vegetačného obdobia a budete mať možnosť obdivovať mnoho kvetinových inštalácií a kultivovanú podobu záhrady. Dominantu ostrova predstavuje stále obývaný zámok. Kvôli nemu ste sem ale neprišli. Čaká na vás oveľa viac krásy. Kvetinový páv je jednou z nápaditých kompozícií, ktorú miestni s láskou udržujú.

Motýľ si sadne na vašu ruku

Keď sa dosýta vynadívate krásy, ktorá sa skrýva vonku, môžete dovnútra. Čaká na vás motýlí dom. Schmetterlinghaus na ostrove Mainau je skutočne majstrovský kúsok. Máte možnosť uvidieť viac ako stovku druhov motýľov. Budú okolo vás nežne poletovať, mnohokrát si na vás sadnú. Pokiaľ patríte medzi trpezlivé tvory, uvidíte ich denný cyklus. Môžete ich pozorovať pri lete, kŕmení, ale aj pri pytačkách.

Raj pre malé deti

Na ostrove Mainau sa budete radovať z prítomnosti svojich malých detí. Pripravená je minizoo, kde sa môžu deti vydať za zvieratami priamo do výbehu. Na najmenších tu čaká aj trpasličia dedinka, v ktorej nechýba ani drevená železnica alebo vodný svet. Akoby nebolo dostatočne dramatické, že deti mohli uvidieť také množstvo motýľov. Na ostrove sa cielia na všetky detské zmysly.

Vydajte sa na ostrov Mainau uprostred Bodamského jazera. Uvidíte kvetinové sochy v nadživotnej veľkosti, celý pavilón venovaný palmám, alebo aj esteticky tvorený systém kaskádových vodopádov. Z nemeckej strany jazera môžete využiť pravidelnú lodnú linku Meersburg – Kostnice. Odtiaľ zostáva iba pár kilometrov k cieľu vašej cesty. Bodamské jazero je aj rajom pre cyklistov, takže sa na ostrove môžete zastaviť pri svojich potulkách po okolí.